Інвесторами, які допомогли Маску купити Twitter, виявилися два російських олігархи
Користувачі вважають, що через це в соцмережі посилилася антиукраїнська політика та просуваються російські наративи

Американський бізнесмен Ілон Маск розкрив список акціонерів X Holding Corp, які допомогли мільярдеру купити Twitter. Серед інвесторів платформи виявилися два російських олігархи – Пьотр Авен і Вадім Мошкович.
«Тепер абсолютно очевидно, звідки в Маска така любов до росії та звідки йде коріння «фільтрів» через антиросійські публікації в соцмережі», – пише голова Українського дому в США Роман Шеремета.
Як зазначають користувачі соцмережі, Пьотр Авен – російський мільярдер, засновник «Альфа-груп», яка є одним із головних гаманців путіна. Ця людина максимально підконтрольна кремлю.
Наприклад, у 2018 році він їздив до Вашингтона зі своїм колегою Міхаїлом Фрідманом, щоб від імені російського уряду лобіювати зняття міжнародних санкцій з рф.
Авен – один із найдавніших друзів путіна.
«Загалом, без втручання Авена путін сидів би у в'язниці, а не став президентом. Адже Авен покривав путіна в 1992 році, коли той організовував незаконну торгівлю експортними ліцензіями. Авен оперативно затвердив його уповноваженим представником Міністерства зовнішньоекономічної діяльності з правом зовнішньоекономічної діяльності, тим самим врятувавши майбутнього диктатора від в'язниці», – пише оглядач Денис Данілов.
Авен також був присутній на зустрічі з путіним 24 лютого 2022 року з нагоди початку вторгнення в Україну. Він не висловив жодного протесту проти «спецоперації» і мовчки підтримав путіна.
До речі, він разом із Фрідманом добивається зняття санкцій із себе, і буквально вчора отримав чергову відмову з цього приводу, пише Данілов.
Його частку при купівлі Twitter представляє компанія 8VC Opportunities Fund II, L.P., у якій працює його син Денис Авен.
Вадим Мошкович – підсанкційний російський аграрний мільярдер, який був членом Ради Федерації федеральних зборів рф. Тобто офіційно входив до найближчого оточення путіна. Мошкович володіє найбільшим російським агрохолдингом «Русагро».
Він також був на зустрічі з путіним 24 лютого 2022 року і, як і Авен, не висловлював жодного протесту проти вторгнення росії в Україну.
Його частку при купівлі Twitter представляє компанія 8VC Opportunities Fund II, L.P., у якій працює його син Євгеній Мошковіч.
Оглядач звертає увагу на ще одного інвестора – Аль-Валід бін Талал Аль Сауда, який як особисто, так і через свою Kingdom Holding Company представлений у списку інвесторів аж тричі. Ця людина продовжує свій інвестиційний бізнес у росії та регулярно працює з «Роснефтью», «Лукойлом» і «Газпромом» щодо інвестицій в росію.
Як зазначає Данілов, головною метою цих російських інвестицій очевидно було не отримання прибутків, оскільки платформа не демонструє розвитку: акції Twitter (X) падають, рекламодавці розривають контракти. «Росіянам потрібна була платформа для просування своїх наративів, таких, як: підтримка путіна та росії; лобіювання заморожування війни в Україні; виведення українського порядку денного з головних новин тощо», – пише оглядач.
«Тепер очевидно, що всі зміни у Twitter, які руйнують цю прекрасну платформу, є наслідком співпраці Ілона Маска з такими людьми, як Мошкович та Авен», – зазначив він.
Бекграунд. Нагадаємо: експерти висунули кілька версій, як Кадиров міг отримати Cybertruck «від Ілона Маска». Голова Tesla запевнив, що ніколи не дарував Кадирову цей автомобіль.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].