Україна скоротила держборг на $9 млрд завдяки реструктуризації єврооблігацій

Україна скоротила держборг на $9 млрд завдяки реструктуризації єврооблігацій

Реструктуризація єврооблігацій на $20,5 млрд дозволить зменшити боргове навантаження на 93% в найближчі три роки

Україна скоротила держборг на $9 млрд завдяки реструктуризації єврооблігацій

Україна успішно завершила масштабну операцію з реструктуризації державного боргу, включно з 13 серіями єврооблігацій та однією серією гарантованих державою облігацій «Укравтодору».

Про це повідомило Міністерство фінансів України.

Наприкінці серпня власники українських єврооблігацій підтримали реструктуризацію, яка передбачала обмін боргових зобов’язань на суму близько $20,5 млрд (або приблизно $24 млрд з урахуванням капіталізованих відсотків) на вісім нових серій єврооблігацій з номінальною вартістю $15,2 млрд.

Угода дозволила знизити державний і гарантований борг України на $9 млрд. Це означає номінальне скорочення боргу на 37% з першого дня дії угоди та зменшення його чистої приведеної вартості на 60% за умови дисконтування 14%.

Ця реструктуризація стала однією з найбільших в історії суверенних боргів України. У результаті боргові виплати зменшено на 93%, що дозволить заощадити $11,4 млрд у найближчі три роки. До 2033 року витрати на обслуговування та погашення боргу скоротяться на 77%, що дозволить зекономити $22,8 млрд.

«Ці заходи спрямовані на перенаправлення критичних ресурсів на безпеку та оборону країни», – зазначив Юрій Буца, урядовий уповноважений з питань управління державним боргом.

Реструктуризація відповідає цілям МВФ щодо боргової стійкості України та була підтримана Групою кредиторів країни. Процес проведено за сприяння юридичних радників White & Case та фінансових радників Rothschild & Co, які працювали з Міністерством фінансів України.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло