МВФ виставив НБУ умови для надання фіндопомоги. Нацбанк відреагував (ОНОВЛЕНО)

МВФ виставив НБУ умови для надання фіндопомоги. Нацбанк відреагував (ОНОВЛЕНО)

У Фонді закликають знизити курс гривні і підвищити податки для «перекриття дір у держбюджеті»

МВФ виставив НБУ умови для надання фіндопомоги. Нацбанк відреагував (ОНОВЛЕНО)
Фото: depositphotos

Міжнародний валютний фонд поставив Україні умови, за яких він продовжить надавати фінансову підтримку.

Про це пише Bloomberg із посиланням на осіб, ознайомлених із ситуацією.

МВФ вимагає від Національного банку України переоцінити курс гривні – у бік зменшення. Крім того, очікують підвищення податків для перекриття «дір» у бюджеті.

Журналісти стверджують, що представники фонду відвідають Київ, аби «дотиснути» владу до ухвалення рішень. Якщо ж у МВФ будуть задоволені змінами в українській економіці, держава може отримати виплату в $1,1 млрд.

Своєю чергою НБУ не хоче допустити значного послаблення гривні, оскільки національна валюта втратила понад 10% відтоді, як регулятор скасував фіксований курс.

«Зниження курсу та підвищення податків завдаватимуть ударів по українській політичній ситуації, оскільки населення продовжує боротися з наслідками російської агресії», – оцінили у Bloomberg.


ОНОВЛЕНО о 18:00:

Голова Нацбанку Андрій Пишний розповів, що перед п'ятим переглядом програми розширеного фінансування МВФ проведе в Україні нову місію. Фахівці Фонду тиждень досліджуватимуть прогрес України у виконанні програми.

Своєю чергою глава НБУ стверджує, що банк виконав усі вимоги, поставлені МВФ. Нині ж Нацбанк планує зосередитись на тому, аби акумулювати внутрішні ресурси на покриття потреб держбюджету. Зокрема шляхом робіт на внутрішньому борговому ринку.

Також Пишний пообіцяв подискутувати із представниками Фонду щодо оновлення макроекономічного прогнозу та монетарної політики. Він зазначив, що Україна та партнери, ймовірно, мають спільне бачення подальшого руху у напрямку реформ та підтримки фінансової стабільності. 

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що НБУ в серпні продав валюти на 19,3% менше, ніж у липні. Ще менше валюти НБУ продавав аж у квітні.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло