Уряд хоче дозволити іноземцям проходити військову службу за контрактом у ЗСУ – депутат
Кабмін схвалив відповідний проєкт

Кабінет Міністрів ініціює зміни до законодавства щодо проходження військової служби за контрактом у ЗСУ іноземцями.
Про це повідомив нардеп Олексій Гончаренко.
«Отже, охочі служити іноземці можуть звернутися до Центру рекрутингу, центрів надання адмінпослуг, центрів зайнятості, ТЦК за місцем проживання, або безпосередньо до військової частини, де бажають служити за контрактом», – зазначив він.
Згідно із законопроєктом, після розгляду звернень у центрах рекрутингу буде проводитися спеціальна перевірка щодо:
- законності перебування на території України;
- фактів притягнення до адміністративної чи кримінальної відповідальності;
- ознак зв'язків з розвідувально-підривною діяльністю іноземних держав проти України.
Зазначається, що іноземці, які виявили бажання служити за контрактом за своєю згодою мають пройти перевірку на поліграфі. Небажання проходити поліграф буде підставою відмови у прийнятті на службу.
«Також іноземці можуть бути прийняті на контракт на посади офіцерського складу. Раніше були для рядового та сержантського і старшинського складу», – додав Гончаренко.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що сухпайки у ЗСУ враховуватимуть релігійні, етичні та медичні потреби бійців. У МО обіцяють, що з грудня 2024 року асортимент сухпайків «значно розшириться». Зокрема планують створити набори з рослинними, кошерними та халяльними продуктами.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].