Україна розробляє дешевий засіб протидії російським дронам – Bild
Зокрема, йдеться про «дрони-вбивці», які планується створити до 2025 року

Одна з головних переваг росії у війні проти України є кількість засобів повітряного нападу – літаків, ракет, дронів далекого радіусу дії. Україна розробляє кілька нових засобів протидії дронам, які можуть нівелювати цю перевагу.
Про це повідомив Bild.
Зазначається, що проблема України з «шахедами» та іншими дронами рф полягає у тому, що їх надто багато, аби витрачати на них дорогоцінні ракети ППО. Тому потрібна значно дешевша альтернатива. Зараз Україна працює за трьома напрямками:
- квадрокоптери-перехоплювачі;
- дрони-перехоплювачі типу «крило»;
- дрони-вбивці великого радіуса дії.
За даними видання, квадрокоптери-перехоплювачі вже впроваджені й успішно діють певний час. Малі дрони вдалося модифікувати до використання не для розвідки чи атаки наземних цілей, а для повітряного бою. За підрахунками Bild, щотижня українські дрони-перехоплювачі таранять близько 50 російських розвідувальних БпЛА і навіть великих безпілотників-камікадзе «Ланцет».
Щодо другого типу дронів-перехоплювачів видання, то пише, що БпЛА типу «крило» – це дрони-перехоплювачі з нерухомими крилами, які можуть слідувати за дроном рф на відстань до 60 км і на висоті до 4 км. Дрони цього типу вже проходять випробування і мають надійти у війська до кінця цього року. Проблема з невеликими безпілотниками полягала в тому, що вони можуть пролетіти лише кілька кілометрів – особливо на великій висоті – тому російські дрони-розвідники можуть легко втекти від них.
Водночас дрони-вбивці великого радіуса дії – це БпЛА, які зможуть перехоплювати та знищувати БПЛА дальнього радіуса дії типу «Шахед». Щоб такі перехоплювачі були ефективними, вони повинні мати швидкість не менше 200 км/год, великий радіус дії (принаймні 200 км, а краще 500 км), а також бути недорогими. У виданні зазначили, що Україна сподівається створити дрони-вбивці не пізніше 2025 року.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що німці відкрили завод із виробництва безпілотників Vector в Українці. Нові дрони містять вітчизняні компоненти.
Разом з тим Україна може виробляти понад 3 млн дронів на рік. Проте для цього потрібне фінансування, яке надає як держава, так і закордонні партнери.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].