Україна розробляє дешевий засіб протидії російським дронам – Bild

Україна розробляє дешевий засіб протидії російським дронам – Bild

Зокрема, йдеться про «дрони-вбивці», які планується створити до 2025 року

Україна розробляє дешевий засіб протидії російським дронам – Bild
Фото: Мілітарний

Одна з головних переваг росії у війні проти України є кількість засобів повітряного нападу – літаків, ракет, дронів далекого радіусу дії. Україна розробляє кілька нових засобів протидії дронам, які можуть нівелювати цю перевагу.

Про це повідомив Bild.

Зазначається, що проблема України з «шахедами» та іншими дронами рф полягає у тому, що їх надто багато, аби витрачати на них дорогоцінні ракети ППО. Тому потрібна значно дешевша альтернатива. Зараз Україна працює за трьома напрямками:

  • квадрокоптери-перехоплювачі;
  • дрони-перехоплювачі типу «крило»;
  • дрони-вбивці великого радіуса дії.

За даними видання, квадрокоптери-перехоплювачі вже впроваджені й успішно діють певний час. Малі дрони вдалося модифікувати до використання не для розвідки чи атаки наземних цілей, а для повітряного бою. За підрахунками Bild, щотижня українські дрони-перехоплювачі таранять близько 50 російських розвідувальних БпЛА і навіть великих безпілотників-камікадзе «Ланцет».

Щодо другого типу дронів-перехоплювачів видання, то пише, що БпЛА типу «крило» – це дрони-перехоплювачі з нерухомими крилами, які можуть слідувати за дроном рф на відстань до 60 км і на висоті до 4 км. Дрони цього типу вже проходять випробування і мають надійти у війська до кінця цього року. Проблема з невеликими безпілотниками полягала в тому, що вони можуть пролетіти лише кілька кілометрів – особливо на великій висоті – тому російські дрони-розвідники можуть легко втекти від них.

Водночас дрони-вбивці великого радіуса дії – це БпЛА, які зможуть перехоплювати та знищувати БПЛА дальнього радіуса дії типу «Шахед». Щоб такі перехоплювачі були ефективними, вони повинні мати швидкість не менше 200 км/год, великий радіус дії (принаймні 200 км, а краще 500 км), а також бути недорогими. У виданні зазначили, що Україна сподівається створити дрони-вбивці не пізніше 2025 року.


Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що німці відкрили завод із виробництва безпілотників Vector в Українці. Нові дрони містять вітчизняні компоненти.

Разом з тим Україна може виробляти понад 3 млн дронів на рік. Проте для цього потрібне фінансування, яке надає як держава, так і закордонні партнери.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло