Польські спецслужби запобігли спільній диверсії з боку росії і Білорусі

Польські спецслужби запобігли спільній диверсії з боку росії і Білорусі

Білоруські та російські спецслужби мали конкретну мету — ведення кібервійни, наголосив міністр

Польські спецслужби запобігли спільній диверсії з боку росії і Білорусі
фото Shutterstock

Польські спецслужби запобігли спільній диверсійній операції росії та Білорусі, спрямованій на дестабілізацію Польщі.

Джерело. Про це повідомив віце-прем'єр Кшиштоф Гавковський, передає U.S.News.

За його словами, хакери, які діяли з території Білорусі, зламали ресурси польських урядових установ та державних компаній, які виконують військові замовлення.

«Білоруські та російські спецслужби мали конкретну мету – здирство інформації, шантаж окремих осіб та організацій, а також ведення фактичної кібервійни», – заявив міністр. Він додав, що ресурси польських держустанов та компаній зазнають понад 1000 кібератак щодня.

Гавковський також поклав на росію відповідальність за диверсійні акти на території Польщі, зазначивши, що російські спецслужби після початку повномасштабного вторгнення в Україну активно збирають інформацію про постачання зброї Києву.

На початку травня ЄС і НАТО опублікували спільну заяву, в якій вказувалося, що Москва веде «шкідливу діяльність» у кіберпросторі проти Німеччини та Чехії.

Євросоюз та альянс рішуче засудили цю «кіберкампанію», нагадавши, що раніше подібні атаки були зафіксовані у Польщі, країнах Балтії, Словаччини та Швеції.

Відповідальність за них поклали на хакерське угруповання APT28 (Fancy Bear), пов'язане з російськими спецслужбами. Альянс пообіцяв колективно та індивідуально протистояти загрозам кібербезпеки та наголосив, що подібні дії москви не вплинуть на підтримку України.

Бекграунд. Наприкінці травня генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що альянс може задіяти п'яту статтю Північноатлантичного договору у разі масштабних кібератак з боку росії проти однієї з країн-членів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло