Німецька опозиція звинуватила Шольца у підштовхуванні України до “несправжнього” миру

Німецька опозиція звинуватила Шольца у підштовхуванні України до “несправжнього” миру

Однією зі складових цього процесу є поступове скорочення військової підтримки України

Німецька опозиція звинуватила Шольца у підштовхуванні України до “несправжнього” миру
фото DR

У німецькій опозиції вважають небезпечною зміну курсу правлячої Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН), зокрема заяву канцлера ФРН Олафа Шольца про необхідність прискорити початок дипломатичного врегулювання війни в Україні.

Ініціатива Шольца «була передбачуваною», заявив в інтерв'ю газеті Bild експерт із зовнішньої політики опозиційного Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Родеріх Кізеветтер, передає DW.

За словами Кізеветтера, ці зусилля вписуються в стратегію частини соціал-демократів, спрямовану на те, щоб «непомітно підштовхнути Україну до хибного миру, що диктується росією».

Однією зі складових цього процесу є поступове скорочення військової підтримки України та вимоги розпочати мирні переговори з росією, додав християнський демократ.

Прагнення канцлера ФРН запросити росію на наступний мирний саміт щодо України є неправильним, упевнений депутат бундестагу Кізеветтер, у минулому – офіцер бундесверу.

На його думку, цим Шольц хотів би записати у свої заслуги досягнення у мирному врегулюванні, але це «погіршує ситуацію для України і тим самим послаблює безпеку Європи та Німеччини».

Крім того, на думку Родеріха Кізеветтера, Шольц піддався російській дезінформації та пропаганді, а тому проголошений ним «поворотний момент» у безпековій політиці “є фарсом”.

Тим часом у Кремлі стримано відреагували на заклики Шольца прискорити мирний процес щодо України. Наразі немає передумов для початку мирного процесу між росією та Україною, «поки якісь контури фактично не простежуються», заявив прес-секретар Кремля Дмітрій Пєсков.

“Ми чуємо різні заяви з європейських країн, але ми не бачимо із цього приводу заяв, власне, з тієї країни, яка диригує всім цим процесом, диригує всім колективним Заходом”, – додав Пєсков.

Того ж дня офіційний представник уряду ФРН, коментуючи заяву Шольца, висловив сумнів щодо готовності росії до мирних переговорів щодо України.

Бекграунд. Напередодні Олаф Шольц в інтерв'ю телеканалу ZDF висловився за прискорення переходу до мирного процесу щодо України.

«Вважаю, що зараз саме час обговорити, як ми можемо швидше вийти з цієї військової ситуації та досягти миру», – заявив він.

За словами Шольца, «настав час рухатися вперед». При цьому ясно, що потрібно досягти «справедливого миру» для України. Не може бути й мови ні про капітуляцію України, ні про надання росії перепочинку у військових діях.

Шольц також висловився за підтримку участі рф у другому «саміті миру». Перший відбувся у червні на швейцарському курорті Бюргеншток. За словами канцлера, у питанні про необхідність присутності москви Берлін солідарний із позицією президента України Володимира Зеленського. «Обов'язково буде ще одна мирна конференція», – наголосив він, не назвавши конкретних дат.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло