Іспанія не дозволила угорській компанії купити іспанського виробника поїздів – FT

Іспанія не дозволила угорській компанії купити іспанського виробника поїздів – FT

Мадрид вважає, що виробник може допомогти Україні у відновленні інфраструктури та інтеграції залізничної мережі з ЄС

Іспанія не дозволила угорській компанії купити іспанського виробника поїздів – FT
Фото: Pixabay

Іспанія заблокувала купівлю мадридського виробника поїздів Talgo угорською компанією Ganz-Mávag за 619 млн євро. Зокрема, країна має побоювання, що дружній до рф угорський уряд Віктора Орбана може отримати доступ до технологій, які можуть бути корисними для України.

Про це повідомив Financial Times.

Як вважають в Іспанії, Talgo володіє передовими технологіями для автоматичної зміни ширини залізничних колій, що може допомоги Україні у відновленні інфраструктури та інтеграції залізничної мережі з Євросоюзом. Уточнюється, що українська залізнична колія ширша за європейську, що ускладнює транспортування пасажирів і вантажів.

Як заявили в Talgo, її система змінної колії «дає змогу потягу змінювати ширину колії під час руху зі швидкістю близько 15 км/год і без необхідності зупинки».

Наголошується, що виробник потягів є піонером у розробці технології зміни ширини колії й досі вважається лідером у цій галузі попри те, що термін дії більшості її ключових патентів сплив, й інші виробники мають у своєму розпорядженні аналогічні розробки.

Як йдеться в матеріалі видання, відповідну заборону ухвалили на тлі близьких відносин Орбана з росією. Прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес неодноразово критикував Орбана як пропутінського лідера, заявляючи, що угорський прем'єр «намагається поставити Україну на коліна».

Разом з тим угорська компанія вже оголосила намір оскаржити рішення Іспанії в суді. Водночас представники Ganz-Mávag заявили, що їхній інтерес до Talgo пов'язаний із технологіями зміни колії та додали, що рішення Іспанії має політичний характер.


Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що угорська MOL домовилася з постачальниками нафти про транзит нафтопроводом «Дружба». За контрактом між українською «Укртранснафтою» та російською «Транснафтою» Україна продовжить прокачувати російську нафту до 2029 року.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло