Будували судноремонтний завод для рф: СБУ підозрює топменеджмент української компанії

Будували судноремонтний завод для рф: СБУ підозрює топменеджмент української компанії

Холдинг уклав із російськими замовниками шість договорів майже на 100 млрд рублів

Будували судноремонтний завод для рф: СБУ підозрює топменеджмент української компанії
Фото: СБУ

Служба безпеки України (СБУ) заявила, що зібрала доказову базу на топменеджмент українського будівельного холдингу, який причетний до роботи на росію та фінансування її збройної агресії проти України.

Про це повідомила пресслужба СБУ.

За даними слідства, з початку повномасштабного вторгнення організована група на чолі з власником бізнесу уклала з російськими замовниками шість договорів майже на 100 млрд рублів.

Йдеться про контракти на будівництво судноремонтного заводу для техобслуговування кораблів Новоросійської військово-морської бази та прикордонного управління фсб.

«Також ними було реалізовано кілька проєктів із будівництва московського метрополітену. Крім цього, за наявними даними, фігурант планує взяти підряд на реконструкцію у санкт-петербурзі верфі для підводних човнів країни-агресора», – йдеться в повідомленні.

Слідчі встановили, що російська «філія» холдингу регулярно сплачує мільярди рублів до бюджету країни-агресора. Фігуранти діяли через офшорні компанії, щоб приховати свою протиправну діяльність у рф.

Наголошується, що під час обшуків в офісних і житлових приміщеннях фігурантів у Києві вилучено комп’ютерну техніку, флешки та документи, які підтверджують незаконну діяльність. Виявлено також злитки золота й майже $700 000.

Зазначається, що трьом основним фігурантам справи повідомили про підозру. Йдеться про власника будівельного холдингу, директора одного з підприємств та головного бухгалтеру російської філії. Триває розслідування для притягнення винних до відповідальності. Зловмисникам загрожує до 12 років ув’язнення.


Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що СБУ затримала агента ГРУ, який встановлював відеопастки для онлайн-коригування ударів по Києву. Його завербували росіяни в одному з телеграм-каналів, де чоловік шукав пропозиції легкого заробітку.

Окрім цього, СБУ підозрює директора приватної компанії у постачанні ЗСУ тисячі бракованих FPV-дронів. За даними слідства, фігурант штучно занизив вартість виробництва та привласнив отриману різницю.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло