Румунія закликає НАТО «рішуче» відповісти на порушення повітряного простору росією
Країни НАТО не мають повноважень самостійно приймати рішення про збиття цілей, це має затвердити командування НАТО

18 вересня Румунія закликала НАТО дати «рішучу та скоординовану» відповідь на російські безпілотники, які порушили повітряний простір союзників під час атак на Україну.
Виступаючи на зустрічі у форматі «Бухарестської дев’ятки» (B9), міністр оборони Румунії Ангел Тілвар закликав «якнайшвидше запровадити ротаційну протиповітряну оборону та інтегровану протиракетну модель».
Кілька разів румунська влада виявляла уламки безпілотника біля кордону з Україною в районі річки Дунай. Про порушення повітряного простору російськими безпілотниками або ракетами також повідомили Молдова, Латвія та Польща.
За наявною інформацією, жодна із зазначених країн не намагалася перехопити російські дрони чи снаряди.
Як зазначають експерти, країни НАТО не мають повноважень самостійно визначати доцільність того, чи збивати ціль, яка залетіла в їхній повітряний простір, до того, як командування НАТО вирифікує ціль і надасть відповідний дозвіл.
«Країни B9 глибоко стурбовані неодноразовими вторгненнями російських безпілотників і ракет у повітряний простір НАТО в Польщі, Румунії та Латвії, а також ескалацією напруженості вздовж кордонів НАТО», – сказав Тілвар під час прес-брифінгу після зустрічі B9 у Бухарест.
«Саме тому необхідна надійна та скоординована відповідь на рівні союзників, а також якнайшвидше впровадження ротаційної протиповітряної оборони та комплексної моделі протиракетної оборони».
До формату В9 входять дев’ять центрально- та східноєвропейських членів НАТО та ЄС: Румунія, Болгарія, Угорщина, Словаччина, Чехія, Польща, Литва, Латвія та Естонія.
Тілвар також відзначив «тривожну» ситуацію в Чорноморському регіоні та «набір загроз, що постійно розвиваються», пов’язаних головним чином із гібридною війною, дезінформацією та кібератаками росії.
На зустрічі B9 йшлося про підтримку України союзниками, щоб «ЗСУ мали необхідні ресурси на фронті», додав міністр.
Протягом усієї повномасштабної війни Румунія підтримувала Україну, надаючи артилерію, бронетехніку, боєприпаси та іншу допомогу. У Бухаресті також є центр для підготовки українських пілотів на винищувачах F-16.
Країна крім того пообіцяла поставити систему Patriot для посилення ППО України.
Бекграунд. Нагадаємо, вночі 8 вересня російський безпілотник залітав у Румунію, у НАТО відреагували. Дрон міг впасти в нежитловому районі поблизу села Періправа в повіті Тулча, припускають румунські військові.
Як повідомлялося, в НАТО відреагували на заяву Сікорського про обов’язок країн-сусідів України збивати російські ракети. Представник НАТО заявив, що альянс “несе відповідальність за запобігання подальшій ескалації війни”.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].