Європарламент закликав дозволити Україні бити по рф західним озброєнням
Проголосували за 425 депутатів, проти – 131, утрималися – 63

Депутати Європейського парламенту закликають країни ЄС скасувати обмеження для України на удари західною зброєю по військових цілях на території росії.
Про це йдеться у пресрелізі, опублікованому на сайті Європарламенту.
Відповідне рішення підтримали 425 євродепутатів, ще 131 депутат проголосував проти, решта 63 – утримались.
«Без скасування поточних обмежень Україна не може повною мірою реалізувати своє право на самооборону та залишається вразливою до нападів на своє населення та інфраструктуру», – йдеться в повідомленні.
Наголошується, що недостатні постачання боєприпасів та обмеження їх використання ризикують «нівелювати результати зусиль, докладених до цього часу». Там також висловили жаль із приводу зменшення обсягів двосторонньої військової допомоги Україні з боку країн ЄС.
«Депутати Європарламенту повторно закликають держави-члени виконати своє зобов'язання до березня 2023 року поставити Україні один мільйон боєприпасів, а також прискорити постачання зброї, систем протиповітряної оборони та боєприпасів, включно з ракетами Taurus», – наголосили у ЄП.
Окрім цього, євродепутати повторюють позицію, згідно з якою всі країни ЄС і союзники по НАТО повинні колективно та індивідуально взяти на себе зобов’язання щорічно надавати Україні військову підтримку в розмірі не менше 0,25% свого ВВП.
У резолюції також закликають країни ЄС «зберегти та розширити» політику санкцій Ради проти росії, білорусі та країн, які не входять до ЄС, та організацій, які надають рф військові технології та технології подвійного призначення.
«Депутати Європарламенту засуджують нещодавню передачу балістичних ракет Іраном росії та закликають до посилення санкцій проти Тегерана та Північної Кореї за їх участь у підтримці війни росії проти України. Вони також хочуть, щоб більше китайських фізичних і юридичних осіб було додано до санкційного списку ЄС, а також жорсткіших заходів для систематичного розв'язання проблеми обходу санкцій компаніями, що базуються в ЄС, третіми сторонами та країнами, що не входять до ЄС», – наголошується в резолюції.
Як додали у пресрелізі, євродепутати, закликаючи ЄС та його країни-члени активно працювати над досягненням якомога ширшої міжнародної підтримки України та пошуку мирного вирішення війни, заявляють, що будь-яка резолюція «має ґрунтуватися на повній повазі до незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України».
«Основними аспектами будь-якого рішення» вони також вважають відповідальність за воєнні злочини рф, репарації та інші виплати москви. З цією метою євродепутати хочуть, щоб ЄС та партнери-однодумці встановили надійний правовий режим для конфіскації заморожених активів рф, «як частину зусиль щодо компенсації Україні за величезну шкоду, якої вона зазнала».
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Європарламент схвалив резолюцію на підтримку України та засудив Орбана за зустріч із путіним. Ставленик Ле Пен й очільник фракції ультраправих у ЄП Жордан Барделла голосував проти підтримки України.
Перед цим понад 60 євродепутатів вимагали позбавити Угорщину права голосу в ЄС. За їх словами, Орбан «уже завдав значної шкоди, експлуатуючи й зловживаючи роллю голови в Раді».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].