Чоловіки з Гани, яких завербувала росія, просять повернути їх додому, сюжет показало місцеве ТБ
Вони звернулися по допомогу з території окупованої України, заявляючи, що їх сюди заманили обманом

Кілька членів групи з 14 чоловіків з Гани, яких заманили в російську армію на війну проти України, звернулися по допомогу з окупованої росією Донецької області, повідомило 19 вересня ганське інформаційне агентство TV3, пише kyivindependent.com.
За даними TV3, чоловіки прибули до росії 6 серпня і були доставлені в Кострому (за 300 км від москви).
Повідомляється, що інший чоловік із Гани відповідав за заманювання групи, обіцяючи їм добре оплачувану роботу в росії. Чоловіки стверджують, що вони самі заплатили за квитки на літак і візи, і їм сказали, що вони отримають роботу в охороні, але спочатку пройдуть військову підготовку.
14 Ghanaian men were promised security and agricultural jobs in Russia, but instead find themselves at the frontlines of the Ukrainian war.@GodwinAsediba has more in this news report.#3NewsGH pic.twitter.com/S3K7NzLTfA
– #TV3GH (@tv3_ghana) September 19, 2024
За словами ганців, вони підписали контракт російською мовою, якою ніхто з них не володіє, а їхні паспорти були вилучені.
Троє чоловіків із групи розповіли TV3, що вони єдині, хто вижили з 14 осіб, їх утримують проти їхньої волі в Донецькій області.
«Ми зараз в Україні... у нас немає бойового досвіду, – сказав один чоловік TV3. – Ми благаємо, хочемо повернутися додому».
Сім'ї цих 14 чоловіків звернулися по допомогу до штаб-квартири поліції Гани, повідомив журналіст TV3 на платформі X 20 вересня.
росія продовжує намагатися поповнити ряди своєї армії іноземцями та трудовими мігрантами, щоб уникнути внутрішньої мобілізації.
Подібні випадки заманювання іноземців в російську армію були зареєстровані в Індії, Єгипті, Непалі та на Кубі, незважаючи на зусилля цих країн припинити контрабандні схеми вербування.
У червні Bloomberg повідомляв, що росія примушує африканських студентів і мігрантів воювати, погрожуючи позбавити їх віз, якщо вони не погодяться приєднатися до армії.
Нагадаємо, 12 вересня індійські ЗМІ повідомили, що 45 індійців, яких обманом втягнули в російську армію, були звільнені після втручання уряду Індії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].