Виробники біометану отримають доступ до газових мереж

Виробники біометану отримають доступ до газових мереж

Регулятор готується затвердити технічні умови приєднання

Виробники біометану отримають доступ до газових мереж
Фото: ілюстративне

НКРЕКП планує внести змін до Кодексу газорозподільних систем в частині приєднання об’єктів виробництва біометану до газорозподільних систем, а саме уніфікації технічних умов на приєднання об’єктів виробництва біометану до ГРМ.

Відповідний проєкт постанови опубліковано на сайті комісії.

За даними НКРЕКП, через широкомасштабне вторгнення росії в Україну виникла гостра потреба в енергетичній незалежності. Одним зі шляхів досягнення цього є використання відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива. Важливу роль у цьому відіграють відновлювані гази, зокрема біометан.

Проєкт передбачає, що виробники біометану або інших видів альтернативного газу зможуть підключати свої установки до газової системи на основі договору. Форма цього договору наведена в додатку 16 до Кодексу. Важливо, що до договору додаються технічні умови (додаток 18), які визначають, як проектувати газові мережі: від місця підключення до системи оператора до установки виробника.

Ба більше, передбачається, що будівництво та введення в експлуатацію газових мереж внутрішнього газопостачання забезпечуватиметься замовником.

Нагадаємо, що 8 червня 2023 року, НКРЕКП удосконалила умови доступу виробників біометану до об’єктів газової інфраструктури.

Постанова змінює правила газотранспортної та газорозподільної систем для покращення умов підключення виробників біометану до газової мережі. Це сприятиме вирішенню технічних обмежень щодо передачі біометану та заохотить виробників збільшувати обсяги його виробництва.

«Прийняття цього рішення є важливим кроком на шляху розвитку виробництва біометану в Україні та досягнення кліматичної нейтральності, виконання Другого Національно визначеного внеску України в рамках Паризької кліматичної угоди, що відповідає стратегії реформування енергетичного сектору в країнах-членах ЄС та Україні», – наголошували у комісії.

Довідково.

Біометан є відновлюваним газом, виробленим, зокрема, з відходів сільського господарства, у якому міститься до 95–96% метану та при використанні якого значно скорочуються викиди парникових газів.

Наявний значний потенціал для виробництва біометану, який, за оцінками фахівців, сягає близько 22 млрд кубометрів на рік, та розвинені газотранспортна й газорозподільні системи створюють можливість для виробників біометану підключитися до газових мереж для транспортування біометану потенційним споживачам як за кордоном, так і на внутрішньому ринку.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Україна готується до запуску 7 нових біометанових проєктів цього року. Йдеться, зокрема, про ТОВ «Галс Агро» у Чернігівській області, який планує виробляти 3 млн кубометрів біометану на рік (Їхній проєкт буде підключений до місцевої газорозподільної мережі), про групу компаній Vitargo у Хмельницькій області, яка також планує виробляти 3 млн кубометрів біометану на рік із приєднанням до ГРМ, та інші.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло