Трамп нагадав Зеленському, що “цінує” його “шляхетний вчинок” під час спроб демократів оголосити йому імпічмент
Зеленський запросив Трампа відвідати Україну, той відповів, що приїде — але тільки після того, як закінчиться війна

Кандидат у президенти Дональд Трамп перед початком зустрічі з українським президентом Володимиром Зеленським заявив, що в них обох “чудові” стосунки, і що він пам’ятає про те, як вчинив Зеленський в часи, коли демократи намагалися оголосити президенту Трампу імпічмент.
“В мене з ним були чудові стосунки. Він був дуже шляхетним. Не знаю, чи знаєте ви про це, але коли вони (демократи) влаштували аферу з імпічментом, це була просто афера демократів, в якій ми перемогли. Але одна з причин, чому ми перемогли так легко, полягає в тому, що коли в президента (Зеленського) спитали, це стосувалося телефонної розмови з президентом (США), він міг би стати на трибуну й підіграти, але він цього не зробв. Він сказав, що президент Трамп не зробив абсолютно нічого поганого. Він сказав це голосно й чітко. І афера з імпічментом відразу ж розвалилася. Він міг би сказати: “Ну я не знаю”. Я знаю, що в цьому питанні нам було важко, але він (Зеленський) був, мов кремінь, він сказав: “Містер президент Трамп не зробив нічого поганого”. Він привітав мене з цією перемогою. Він міг би підіграти (демократам), але не став, і я це оцінив”, – сказав Трамп.
Крім того, Зеленський запросив Трампа відвідати Україну, той відповів, що приїде – але тілки після того, як закінчиться війна.
Зокрема, спершу Трамп розповів журналістам, що в Україні «забагато людей загинули» й «забагато красивих міст зруйновані».
«Я не знаю, чи можна їх відбудувати такими, якими вони були, це неможливо», – додав експрезидент США.
Після цього Зеленський сказав, що Трамп має приїхати в Україну. Той відповів:
«Я приїду. Це прекрасна країна, прекрасна погода, прекрасне все… Але ми маємо це закінчити».
Розслідування у справі про імпічмент президента США Дональда Трампа ініціювала 24 вересня 2019 року спікер Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі.
Розслідування, що передувало офіційному оголошенню імпічменту, було розпочато у зв'язку з заявою анонімного інформатора, який стверджував, що президент Трамп в липні 2019 року чинив тиск на президента України Володимира Зеленського у власних особистих і політичних інтересах, а саме з метою схилити українську владу до розслідування причетності до корупційних схем Гантера Байдена, сина Джо Байдена, в обмін на фінансову і військову допомогу.
Під тиском звинувачень адміністрація Трампа була змушена опублікувати стенограму розмови Трампа із Зеленським, яка підтвердила, що Трамп просив Зеленського «розібратися» в питанні щодо Байдена.
У липні 2019 року, за тиждень до телефонної розмови з Зеленським, Трамп дав вказівку призупинити військову допомогу Україні. Лідери Демократичної партії США припускали, що заморожування військової допомоги могло мати на меті прямий чи непрямий тиск на українську владу з метою розслідування справи Гантера Байдена.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].