«Україна стане другим за силою членом НАТО в Європі» – міністерка МЗС Латвії
Браже зазначила, що українські військові матимуть «досвід бою» та «чітке політичне зобов’язання бути найкращими»

Міністерка закордонних справ Латвії Байба Браже заявила, що Україна матиме другу за силою армію в НАТО на європейському континенті після приєднання до альянсу.
Виступаючи на панельній дискусії Варшавського безпекового форуму за участю Kyiv Independent, Браже зазначила, що українські військові матимуть «досвід бою» та «чітке політичне зобов’язання бути найкращими».
«Україна буде другим за силою членом НАТО, принаймні на європейському континенті», – сказала міністерка, додавши, що Україну можуть обігнати лише такі великі військові гравці, як США та Туреччина.
Україна подала заявку на членство в НАТО у вересні 2022 року, але досі не отримала офіційного запрошення.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга під час цієї ж дискусії заявив, що Україна «має бути частиною трансатлантичної сім’ї» і трансатлантичній спільноті потрібна Україна, щоб «гарантувати безпеку» та «отримати більше конкурентних переваг».
Відповідаючи на запитання про те, чим Захід може надалі допомогти Києву, Сибіга назвав необхідність майбутнього членства України в НАТО та ЄС. Це передбачає впровадження політики розширення бюджету ЄС.
«Цей бюджет має відображати, що Україна є членом ЄС, це має бути бюджет розширення», – зазначив він.
Головний дипломат України також перерахував найважливіший військовий потенціал, якого потребує його країна, зокрема «системи протиповітряної оборони, артилерійські снаряди та безпілотники», а також допомогу в нарощуванні української оборонної промисловості.
Сибіга також наголосив на необхідності міжнародної підтримки української формули миру. Він пояснив, що нещодавно представлений у США план перемоги президента Володимира Зеленського є інструментом реалізації цієї формули.
«Нічого про Україну без України, ніяких компромісів щодо нашої територіальної цілісності та суверенітету та жодних компромісів з агресором за рахунок України», – назвав умови Києва голова МЗС.
«Нам не потрібні «сірі» зони чи заморожені конфлікти в Європі», – сказав Сибіга, наголосивши, що питання територіальної цілісності стосується також Криму.
Бекграунд. Останні два саміти країн НАТО принесли лише нові кроки до поглиблення співпраці України й НАТО та заяву про «незворотність» шляху України до членства, проте не надали жодноої дорожньої карти для вступу в альянс.
Як повідомлялося, міністр МЗС Литви наголосив на тому, що «росія атакує тільки тому, що, на думку Кремля, Україна слабша. Вступ до НАТО зробить Україну сильнішою». Всі попередні приводи для нападів росії були фейковими, тому такі приводи вона знайде й у майбутньому, зазначив Габріелюс Ландсбергіс.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].