Українці, що виїхали в Польщу, не захотіли вступати в добровольчий батальйон для ЗСУ

Українці, що виїхали в Польщу, не захотіли вступати в добровольчий батальйон для ЗСУ

Станом на травень 2024 року в Польщі залишалося близько 950 тисяч українських біженців

Українці, що виїхали в Польщу, не захотіли вступати в добровольчий батальйон для ЗСУ
фото DR

У Польщі не знайшлося достатньої кількості українців, які б виявили бажання вступити в «Український легіон» і вирушити воювати в Україну.

Про це заявив міністр оборони країни Владислав Косиняк-Камиш в інтерв'ю порталу Wirtualna Polska.

«Ми не несемо відповідальності за вербування. Однак кількість людей, які мали проявити інтерес з українського боку, замала», – сказав Косиняк-Камиш.

За його словами, заяви Києва щодо готових приєднатися до ЗСУ українців у Польщі були гучними. Зокрема, йшлося про тисячі охочих, але насправді польській владі не вдалося сформувати й однієї бригади, зазначив Косиняк-Камиш. Чисельність бригади зазвичай від 3000 до 5000 бійців.

Посол України в Варшаві Василь Зварич у травні заявив, що до початку повномасштабного вторгнення росії в Польщі проживали від 1,5 до 2 млн українців, ще 1,3 млн в'їхали після 24 лютого 2022 року.

Станом на травень 2024 року в Польщі залишалося близько 950 тис. біженців, не рахуючи українських громадян, які живуть там, працюють і сплачують податки.

Президент України Володимир Зеленський, підписуючи оборонну угоду з Польщею у липні цього року, заявив, що на території країни планується сформувати підрозділ під назвою «Український легіон». Це добровільне формування проходитиме підготовку в Польщі, але за його оснащення відповідатимуть союзники України.

У вересні голова МЗС Польщі Радослав Сікорський заявив, що Варшава не набрала достатньої кількості добровольців для вступу у військове формування.

«Ми зі свого боку давно все зробили. Тепер чекаємо на українських призовників чи добровольців», – зазначав Сікорський.

Бекграунд. Сьогодні міністр оборони Естонії заявив, що Таллінн може ввести свої війська в Україну для небойових завдань. Він додав, що відповідне рішення має ухвалюватися консенсусом членів НАТО.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло