Успішна атака ЗСУ на нафтобазу у Феодосії може свідчити, що в росії проблеми з ППО – Defense Express
Наближений до російського генштабу канал стверджує, що атаку здійснили за допомогою ракет ATACMS, хоча очевидці чули звук дронів

Успішна атака ЗСУ по нафтобазі у Феодосії може означати, що в російської армії є проблеми з ППО, пише українське видання Defense Express.
На околицях Феодосії як мінімум до квітня 2023 року було розгорнуто підрозділ 18-го зенітного ракетного полку рф, який має на озброєнні комплекси С-400. Саме він мав відповідати за протиповітряну оборону Феодосії.
Водночас місцеві жителі взагалі не помітили роботу ППО – як повідомляв український паблік «Кримский ветер», перед вибухом на нафтобазі було чути лише звук літака, але жодних вибухів, які б могли сигналізувати про роботу ППО, не згадується.
Тобто або в районі Феодосії тепер взагалі немає ЗРК, що означає нестачу у рф систем ППО навіть для прикриття об'єктів, що розташовуються в зоні ураження західного озброєння, або російські зенітники просто пропустили атаку, резюмують у Defense Express.
Сьогодні вночі ЗСУ завдали удару по нафтобазі у Феодосії, інформацію підтвердили у Генштабі ЗСУ.
Близький до генштабу ЗС рф телеграм-канал «Рибарь» пише, що атаку здійснили за допомогою ракет ATACMS.
На думку телеграм-каналу, мета удару – викликати дефіцит палива не лише на півострові, а й в інших регіонах. Також «Рибарь» зазначає, що сьогодні день народження путіна.
«Це дата, під яку противник та його куратори намагаються здійснювати масштабні атаки, як було кілька років тому на Кримському мосту. Тож активізація ЗСУ на чорноморському напрямі сьогодні, напевно, не остання», – вважає «Рибар».
Також на території нафтобази в Феодосії в порту з осені 2022 року стояла система ППО «Панцир-С1» – вона не допомогла відбити атаку українських дронів минулої ночі, пише Радіо Свобода.
«Панцир» можна побачити як на відео, опублікованому українським телеграм-каналом АТЕШ, так і супутниковими знімками. Такі самі «Панцирі» раніше були встановлені на території нафтобази в Туапсе та поряд з іншими російськими об'єктами критичної інфраструктури. У Підмосков'ї вони також були розміщені неподалік резиденції путіна в Ново-Огарьові.
Частина жителів Феодосії залишилася без води внаслідок пожежі на нафтобазі, повідомляють російські ЗМІ.
Телеграм-канал Mash повідомляє, що в системі водопостачання впав тиск, у деяких будинках напір слабкий або відсутній зовсім. Російська влада про терміни повернення води не повідомляє.
Нафтобаза, що потрапила під удар безпілотників, – це АТ «Морський нафтовий термінал», яке є найбільшим у Криму за обсягами перевалки нафтопродуктів. Об'єм його резервуарних ємностей становить 250 тис. кубічних метрів. Усього на окупованому росією півострові два такі термінали. Другий розташований у Севастополі.
У березні 2024 року цей термінал вже атакували українські дрони. Тоді було пошкоджено магістральний трубопровід для перекачування палива. Цей же термінал зазнавав атак у грудні та листопаді минулого року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].