Якби Україні надали більше зброї в 2014 році, це могло б запобігти повномасштабній війні – Столтенберг

Якби Україні надали більше зброї в 2014 році, це могло б запобігти повномасштабній війні – Столтенберг

Він сказав, що найбільше жалкує про недостатню відповідь на російську агресію в 2014 році

Якби Україні надали більше зброї в 2014 році, це могло б запобігти повномасштабній війні – Столтенберг
фото Офіційний сайт Президента України

Союзники по НАТО могли б зробити більше, щоб озброїти Україну 2014 року, і це могло б запобігти повномасштабному вторгненню росії у 2022 році, заявив колишній генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв'ю Politico, опублікованому 9 жовтня.

Столтенберг залишив посаду генерального секретаря НАТО 1 жовтня після 10 років роботи на цій посаді. Зараз альянс очолює колишній прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте.

По закінченню свого терміну Столтенберг сказав, що найбільше жалкує про недостатню відповідь на російську агресію у 2014 році.

«Я продовжую вірити, що, якби ми більше озброїли Україну після 2014 року, ми могли б запобігти вторгненню росії – принаймні ми підвищили б поріг для повномасштабного вторгнення», – сказав він Politico.

Столтенберг наголосив, що війна росії в Україні почалася не з вторгнення 2022 року, а з незаконної анексії росією Криму та війни на Донбасі у 2014-му. «Я наполегливо працював, щоб переконати союзників по НАТО робити більше, надавати більше військової підтримки, більше навчання», – сказав Столтенберг.

«Деякі союзники це зробили, але це було відносно обмежено, і це було дуже важко протягом багатьох років, тому що (тоді) політика НАТО полягала в тому, що НАТО не повинно надавати летальну зброю Україні», – зауважив він.

Столтенберг припустив, що більша готовність і більш скоординовані зусилля країн-членів направити військову допомогу Києву могли стримати росію.

«Якби ми поставили частину зброї, яку ми поставили після 2022 року, ми могли б фактично запобігти війні», – сказав він.

Столтенберг прокоментував питання використання західних ракет великої дальності для ударів по військових цілях на росії.

«Згідно з міжнародним правом, Україна має право на самооборону, і право на самооборону включає право завдавати ударів по законних військових цілях на території агресора – росії», – сказав Столтенберг.

«Я вітаю, що деякі союзники не встановлюють обмежень (для України), за винятком того, що це має бути в межах міжнародного права. А інші фактично послабили свої обмеження на використання зброї», – додав він.

Бекграунд. Як повідомлялося, Столтенберг у лютому 2025 року отримає нову посаду – він стане головою Мюнхенської безпекової конференції.

Нагадаємо: як пише у своїй книжці Боб Вудворд «Війна», президент Джо Байден звинуватив Барака Обаму в нападі путіна на Україну 2014 року. «Ось чому ми опинилися в такій ситуації. Ми все прос*ли. Барак ніколи не сприймав путіна серйозно», – зазначив американський президент.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло