Опитування WSJ: виборці у ключових штатах вважають, що позиція Трампа щодо війни в Україні краща, ніж у Гарріс
В опитуваннях про те, хто має стати президентом, досі жоден з кандидатів не має явної переваги над іншим

Опитування, проведене на замовлення газети The Wall Street Journal у семи штатах США, які вважаються ключовими для результатів президентських виборів 5 листопада, показує, що в цих штатах Дональд Трамп має явну перевагу перед Камалою Гарріс серед респондентів, які відповідали на запитання, хто краще впорається з війнами в Україні та на Близькому Сході.
На запитання, хто з кандидатів краще вирішить проблему війни в Україні, 50% респондентів надали перевагу Трампу, 39% – Гарріс.
48% опитаних також віддали перевагу позиції республіканського кандидата щодо питання про конфлікти на Близькому Сході, проти 33%, які вказали на Гарріс.
Зовнішня політика рідко стає головною проблемою, яка хвилює американських виборців, і на фокус-групах учасники рідко обговорюють зовнішні війни, кажуть експерти WSJ.
На головне питання про те, хто має стати президентом США, у всіх семи штатах жоден кандидат не має явної переваги: скрізь розрив між Трампом і Гарріс залишається в межах статистичної похибки.
Але позиція Трампа імпонує більшій кількості незалежних виборців, тобто тих, що не перебувають ні в Республіканській, ні в Демократичній партії. Серед них майже половина підтримує підхід Трампа з питання про російсько-українську війну і близько третини схвалює позицію Гарріс.
У своїй агітації Трамп часто говорить про те, що коли він був президентом, воєн у світі не було. Це сильне перебільшення, але ті війни, які тоді відбувалися, справді привертали менше уваги ЗМІ.
Трамп стверджує, що якщо він переможе на виборах, то війна в Україні припиниться ще до того, як вступить на посаду. Він не уточнював, як він цього досягне.
Він не раз із захопленням висловлювався про владіміра путіна і критикував Володимира Зеленського.
На дебатах із Гарріс 10 вересня Трамп двічі ухилився від відповіді на запитання, чи вважає він, що перемога України відповідає інтересам США. Його кандидат у віце-президенти Джей Ді Венс пропонував залишити за росією всі українські території, які вона захопила, та гарантувати, що Україна не вступить у НАТО.
Опитування проводилося з 28 вересня по 8 жовтня у Вісконсіні, Мічигані, Пенсільванії, Джорджії, Північній Кароліні, Аризоні та Неваді. На запитання щодо зовнішньої політики відповіли 2100 респондентів із похибкою 2,1%.
Бекграунд. Нагадаємо, путін і Трамп спілкувалися близько семи разів після того, як Трамп залишив президентський пост у 2020 році, повідомила The New York Times 8 жовтня з посиланням на книжку журналіста Боба Вудворда «Війна».
Білий дім, зі свого боку, висловив “серйозну стурбованість” через імовірні телефонні розмови Трампа і путіна. Хоча прессекретарка Білого дому не підтвердила дзвінки, вона сказала, що такі розмови є загрозою безпеці України та США.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].