Російський БПЛА “Охотник”, збитий в Україні, був першою спробою москви використати його на полі бою — ВВС
Він важить понад 20 тонн, його дальність становить до 6 тисяч км, дрон може нести бомби та ракети

Як стало відомо 5 жовтня, в небі над Донеччиною було збито новітній російський військовий безпілотний літак-невидимка С-70, під назвою “Охотник”. ВВС пише детальніше про те, що він там робив і хто його збив.
Це важкий безпілотний апарат розміром із винищувач, але без кабіни. Його дуже складно виявити, і розробники стверджують, що йому майже немає аналогів у світі.
Однак в даному випадку він явно збився з дороги, і російський Су-57, очевидно, переслідував безпілотник.
Російський літак, можливо, намагався відновити контакт із дроном, але, оскільки вони обидва летіли в зону дії ППО України, імовірно, було прийнято рішення знищити «Охотник», щоб не допустити його потрапляння в руки противника.
Експерти вважають, що росіяни втратили контроль над своїм дроном, можливо через перешкоди з боку українських РЕБ.
У цій війні було використано багато різних дронів, але нічого подібного до російського С-70.
Він важить понад 20 тонн і, як вважається, його дальність становить до 6 тисяч км.
«Охотник» може нести бомби та ракети для ураження як наземних, так і повітряних цілей, а також вести розвідку.
Розробка «Охотника» ведеться з 2012 року, його перший політ відбувся у 2019 році.
Але донедавна не було доказів того, що ці безпілотники використовувалися росією у війні проти України.
Не виключено, що невдалий політ над Костянтинівкою був однією з перших спроб москви випробувати свою нову зброю у бойових умовах, пише ВВС.
Повідомляється, що на місці аварії «Охотника» були виявлені уламки однієї з найбільш руйнівних російських плануючих бомб далекої дії Д-30.
Передбачається, що росія встигла побудувати чотири експериментальні С-70, і цілком можливо, що той, який був збитий у небі над Україною, був найдосконалішим із чотирьох. Українська сторона, досліджуючи уламки, все ще може зібрати цінну інформацію про «Охотника».
«Ми можемо дізнатися, чи є в нього власні радіолокаційні пристрої, які працюють на пошук цілей, чи ці пристрої використовуються на самих ракетах, – пояснює експерт Анатолій Храпчинський. – Отримання такої інформації допоможе нам зрозуміти, що і як вони використовують. Чи використовують вони бомби або ракети з наведенням, які запускають із заздалегідь зазначеними координатами, чи вони можуть підсвічувати ціль (для більш точного влучення)».
На думку експерта, дрон не виправдовує свою назву невидимки. За його словами, оскільки сопло двигуна має круглу форму, його можна виявити радаром. Те саме стосується і безлічі заклепок на апараті, які, швидше за все, зроблені з алюмінію. Уламки вивчатимуть українські інженери, а їхні висновки передадуть західним партнерам Києва.
Бекграунд. Як повідомлялося, на Донеччині збили новітній російський важкий літальний апарат С-70 «Охотник». За версією журналістів, Су-70 збив російський винищувач ракетою «повітря-повітря» через те, що літальний апарат вийшов з-під контролю.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].