Ціни нафту у світі падають на тлі економічних викликів та геополітичної напруженості
Занепокоєння щодо китайської економіки та близькосхідний конфлікт впливають на глобальний нафтовий ринок

У понеділок ф'ючерси на нафту марок WTI та Brent продовжили падіння, опустившись до рівнів близько $74,4 та $78 за барель відповідно.
Про це Mind стало відомо з даних на сайті Trading Economics.
За словами аналітиків, це зниження зумовлене переважно побоюваннями щодо економічних перспектив Китаю, який є одним з найбільших імпортерів нафти в світі. Вихідні дані показали посилення дефляційного тиску в Китаї у вересні, а пресконференція не змогла розвіяти занепокоєння щодо ризиків уповільнення зростання, оскільки обсяг стимулюючого пакету, спрямованого на відродження економіки, залишається невизначеним.
Додатковий тиск на ціни чинить прогнозований профіцит нафти, який очікується на початку 2025 року через слабкий глобальний попит та сильне зростання пропозиції. У США дані Baker Hughes показали, що 11 жовтня енергетичні компанії вперше за чотири тижні збільшили кількість нафтових і газових бурових установок.
Тим часом зберігаються побоювання щодо потенційної відповіді Ізраїлю на ракетний удар Ірану, яка може бути спрямована на енергетичну інфраструктуру останнього. Ця геополітична напруженість додає невизначеності на нафтовому ринку, впливаючи на динаміку цін та настрої інвесторів.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що інвестори та аналітики очікують виділення Китаєм до 2 трлн юанів ($283 млрд) на нові фіскальні стимули для підтримки економіки та підвищення довіри до неї.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].