МВФ понизив процентні ставки: що це дасть для України

МВФ понизив процентні ставки: що це дасть для України

Міжнародний валютний фонд зменшує вартість позик для країн, що розвиваються

МВФ понизив процентні ставки: що це дасть для України

Міжнародний валютний фонд (МВФ), один з ключових донорів України, ухвалив важливе рішення, яке призведе до зменшення виплат за державним боргом для країн, що розвиваються, включаючи Україну.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби МВФ.

З листопада фонд зменшить свої комісії (charges, surcharges та commitment fees), які впливають на вартість ресурсів для країн, що мають програми фінансування від МВФ.

Директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва прокоментувала це рішення: «У складних глобальних умовах і в період високих процентних ставок наші держави-члени досягли консенсусу щодо всеосяжного набору заходів, який суттєво знижує вартість запозичень».

За її словами, це дозволить водночас зберегти фінансові можливості МВФ для надання підтримки країнам, які її потребують. Експерти наголошують, що затверджені заходи знизять вартість запозичень, які МВФ надає державам-членам, на 36%, або приблизно на $1,2 млрд на рік.

Очікується, що до 2026 фінансового року кількість країн, з яких стягуватимуться додаткові збори, скоротиться з 20 до 13.

Для України це рішення матиме значний позитивний вплив. Владислав Рашкован, виконавчий директор від України у МВФ, зазначив: «Наші загальні річні витрати за користування ресурсами МВФ зменшаться десь на 130 мільйонів доларів. Беручи до уваги майбутні транші МВФ за чинною програмою, ефект на наступні п'ять років – 650-700 мільнойів доларів».

Це рішення МВФ є важливим кроком у підтримці країн, що розвиваються, особливо в умовах глобальної економічної невизначеності. Для України, яка зараз перебуває у складній економічній ситуації через війну, таке зменшення вартості позик може стати суттєвою допомогою в управлінні державним боргом та підтримці економічної стабільності.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що МВФ завершить п'ятий перегляд програми розширеного фінансування (EFF) для України до початку щорічних засідань фонду та Світового банку, запланованих на 21–26 жовтня 2024 року.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло