Компанія з турецькими інвестиціями побудує в Житомирській області вітряну електростанцію
За словами голови ОВА, такі об’єкти є не лише екологічними, а й більш стійкими в умовах воєнного часу

Компанія з турецькими інвестиціями «Атлас Глобал Енерджі» планує побудувати в Житомирській області нові потужності вітрової енергетики.
Джерело. Про це повідомив начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко.
«Сьогодні зустрівся з представниками турецької компанії «Атлас Глобал Енерджі». З технічним директором компанії в Україні паном Онуром Копчуоглу обговорили перспективи співробітництва та реалізації проєкту на території області. Ми впевнені, що новий проєкт вітрової електростанції стане ще одним прикладом нашої плідної співпраці та відкриє нові перспективи для енергетичної незалежності України», – написав він у Facebook у понеділок.
За словами голови ОВА, в Житомирській області вже працюють об’єкти альтернативної енергетики (СЕС, ГЕС і біогазові установки), загальна встановлена потужність яких перевищує 240 МВт, а 60% котелень у регіоні працюють на альтернативному паливі.
Будівництво вітрових електростанцій він назвав «логічним розвитком цього треку».
Бунечко також зазначив, що ще до повномасштабного вторгнення область була визнана міжнародним рейтингом Doing Business найкращим регіоном України для ведення бізнесу, і жоден із великих інвесторів не залишив її під час війни.
«Навпаки, міжнародні компанії вкладають додаткові кошти в розвиток власного виробництва на території нашої області. Особливу увагу ми зараз приділяємо розвитку альтернативної та розподіленої енергетики. Для нас це не лише екологічний порядок денний, а й виклик воєнного часу. Адже саме така конфігурація енергосистеми є більш стійкою до ворожих ударів», – пояснив очільник ОВА.
Як пише Інтерфакс-Україна, на сайті Atlas Global Energy зазначається, що це компанія з розвитку відновлюваної енергетики, що працює в Україні з 2016 року з портфоліо потужністю понад 300 МВт вітрових і фотоелектричних проєктів. Зокрема, повідомляється про ВЕС 60 МВт у Львівській області та СЕС 50 МВт – у Херсонській.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].