Україна заперечує інформацію про нібито постачання дронів повстанцям у Малі

Україна заперечує інформацію про нібито постачання дронів повстанцям у Малі

У МЗС наголосили, що Україна першою ініціювала введення системи моніторингу та контролю над озброєнням, що її постачають країни Заходу

Україна заперечує інформацію про нібито постачання дронів повстанцям у Малі
фото DR

МЗС України у понеділок, 14 жовтня, рішуче спростувало інформацію, що з'явилася в ЗМІ, про те, що Київ нібито причетний до постачання бойових дронів повстанцям у Малі.

«Відкидаємо також усі звинувачення на адресу України в нібито причетності нашої держави до потрапляння в регіон Сахеля озброєння і військової техніки, що поставляється Україні її союзниками для протидії збройній агресії рф», – йдеться в заяві.

У Києві заявили, що з перших місяців повномасштабного вторгнення російських військ саме Україна першою ініціювала введення системи моніторингу та контролю над озброєнням, що її постачають країни Заходу.

«За цей час західні партнери не виявили жодного випадку нецільового використання озброєння та техніки», – наголосило українське зовнішньополітичне відомство.

«Ми також категорично заперечуємо всі звинувачення, які періодично звучать з вуст високопосадовців Малі та Нігера, у нібито причетності України до «співпраці з терористами», «постачанню терористам озброєння та наданню їм інформації», «підтримці Україною терористичної коаліції» та «підтримці України», – йдеться далі.

Українське МЗС закликало припинити поширення хибної інформації, яка повторює брехливі наративи пропаганди росії.

Про нібито постачання малійським повстанцям українських дронів написала 13 жовтня французька газета Le Monde.

Повстанці-туареги воюють на півночі Малі з військами хунти, що править у країні, і союзними їй бойовиками російської ПВК «Вагнер», яка присутня в цій африканській країні з 2021 року. Влітку туареги заявляли про знищення ними у боях десятків «вагнерівців».

5 серпня уряд Малі розірвав дипломатичні відносини з Україною, звинувативши Київ у підтримці «терористичних угруповань». Через два дні те саме зробила правляча хунта сусіднього Нігеру. Крім того, МЗС Сенегалу викликало посла України за нібито наявну підтримку повстанців у Малі.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло