На Київщині відкрили реабілітаційний модуль для постраждалих від війни
У ньому надають безкоштовні послуги з психосоціальної допомоги та фізичної реабілітації

У Василькові Київської області відкрито новий реабілітаційний модуль для людей, що постраждали внаслідок повномасштабного російського вторгнення, – ветеранів, ветеранок, їхніх родин, цивільних.
Мобільний реабілітаційний модуль – це сучасний технологічний безбар'єрний простір площею 72 кв.м., що надає безкоштовні послуги з психосоціальної допомоги та фізичної реабілітації. Його оснащено всім необхідним реабілітаційним устаткуванням, а також WiFi-системою, телевізором для проведення онлайн-занять, кліматичним обладнанням та іншими необхідними технічними засобами.
Формат соціальної франшизи також передбачає роботу мультидисциплінарної команди фахівців у кожному модулі. До складу цієї команди входять кейс-менеджер, психолог, лікар фізичної та реабілітаційної медицини, фізичний терапевт, логопед, а також фахівці партнерських організацій, що надають інші соціальні послуги.
«Соціальна франшиза містить повний пакет необхідних документів та алгоритми взаємодії між основними учасниками: громадою, державою і донорами. Це спрощує інтеграцію модуля в місцеву систему охорони здоров’я, пакетування НСЗУ та інші державні та місцеві сервіси. Такий підхід суттєво підсилює систему вторинної довготривалої реабілітації після основного періоду лікування в амбулаторному форматі», – йдеться в повідомленні.
Наразі вже розроблено реабілітаційні кластери, які складаються з реабілітаційного модуля, модуля для тимчасового проживання ветеранів, пацієнтів та лікарів, а також модуля з реабілітаційним басейном.
Довідково.
З метою масштабування соціальної франшизи в межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я в консорціум об'єднались БФ «Майнді», Координаційний центр з психічного здоров'я Кабінету Міністрів України, ГО «Безбар'єрність», Київська обласна військова адміністрація та учасники спільноти «Бізнес без бар'єрів» – Visa та Ощадбанк. Проєкт реалізовано в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», що впроваджується за ініціативи першої леді Олени Зеленської.
Перший реабілітаційний модуль соціальної франшизи було відкрито в Овручі Житомирської області в січні 2024 року. В рамках масштабування франшизи реабілітаційний простір у Василькові вдосконалено на основі відгуків овруцьких фахівців і пацієнтів.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Київ створив систему з безоплатного надання послуг у сфері ментального здоров'я. Відповідні послуги в повному обсязі можуть отримати як кияни, так і внутрішньопереміщені особи.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].