Втрата Покровська може суттєво знизити об’єм виробництва української сталі

Втрата Покровська може суттєво знизити об’єм виробництва української сталі

Шахта, розташована приблизно за 10 км на захід від Покровська, є єдиним джерелом в Україні вугілля для виробництва коксу

Втрата Покровська може суттєво знизити об’єм виробництва української сталі
Фото: Getty images

російські війська наближаються до Покровська на сході України, загрожуючи видобутку коксівного вугілля, необхідного для української металургії.

Про це повідомляє агентство Reuters.

Шахта, розташована приблизно за 10 км на захід від Покровська, є єдиним джерелом в Україні вугілля для виробництва коксу – ключового компоненту у сталеварінні. Металургія є другою за значенням після сільського господарства галуззю, що забезпечує Україні валютні надходження.

Голова асоціації українських металургів Олександр Каленков попереджає про значне скорочення виробництва сталі у разі втрати Покровських шахт. Він прогнозував виробництво до 7,5 мільйона тонн сталі у 2024 році та 10 мільйонів у 2025 році, але у випадку втрати Покровська цей показник може впасти до 2-3 мільйонів тонн, що на 50 та 70% менше.

Проблему ускладнює складність імпорту вугілля через військові ризики та те, що українські порти більше пристосовані для експорту, а не для імпорту. Імпорт вугілля, за словами Каленкова, підвищить витрати на виробництво, що зробить українську сталь менш конкурентоспроможною.

Альтернативні джерела вугілля можуть включати США та африканські країни, зокрема Південну Африку. Деякі підприємства, такі як «АрселорМіттал Кривий Ріг», вже накопичують запаси на випадок перебоїв у постачанні. Джерела в сталеливарній промисловості вказують на необхідність імпорту коксівного вугілля, якщо шахти в Покровську будуть захоплені, що, безсумнівно, збільшить витрати на виробництво.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що виробництво сталі в Україні може зменшитись удвічі у разі окупації росією Покровська на Донеччині.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло