Українська компанія планує побудувати в Литві завод з виробництва вибухових речовин

Українська компанія планує побудувати в Литві завод з виробництва вибухових речовин

Конкретна компанія та місце розташування заводу поки не називаються

Українська компанія планує побудувати в Литві завод з виробництва вибухових речовин

Українська компанія планує побудувати в Литві завод з виробництва вибухових речовин RDX (гексогену).

Про це повідомляє LRT з посиланням на  Міністерство економіки Литви.

Міністерство підписало протокол про наміри щодо співпраці з українською компанією, і будівництво заводу планується розпочати наступного року. Конкретна компанія та місце розташування заводу поки не називаються, але минулого тижня уряд зарезервував три ділянки державної землі в Упіте, Паневежського району, для оборонної промисловості.

«Ми активно розвиваємо оборонну співпрацю з нашим партнером Україною», – зазначила міністерка економіки Литви Аушріне Армонайте. У міністерстві відмовилися назвати українську компанію через чутливість сектора та стратегічну важливість.

Еріка Курочкіна, заступниця міністра економіки, яка підписала угоду, зазначила, що завод з виробництва вибухових речовин – це один з кількох спільних оборонних проєктів, запланованих між Литвою та Україною. «Литовці та українці також обговорюють розробку безпілотників та інших оборонних технологій», – сказала Курочкіна.

RDX, або гексоген, використовується для виготовлення бомб, мін та інших вибухових речовин і може застосовуватися окремо або в суміші з іншими вибуховими речовинами.

Цього року ще два інвестори в оборонну промисловість оголосили про свої плани в Литві. Наприкінці вересня у Вільнюсі підписано меморандум про взаєморозуміння з Northrop Grumman, який до середини 2026 року планує встановити лінію з виробництва боєприпасів калібру 30 мм. Тим часом німецький концерн Rheinmetall планує інвестувати понад 180 мільйонів євро в завод з виробництва артилерійських боєприпасів калібру 155 мм у Радвілішкському районі.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що на тлі війни росії проти України оборонні компанії у всьому світі збільшують виробництво зброї, проте обʼєми досі не дозволяють поновити запаси озброєнь та задовольнити потреби України.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло