Світові оборонні компанії збільшують виробництво, проте досі не задовольнять потреби України – FT

Світові оборонні компанії збільшують виробництво, проте досі не задовольнять потреби України – FT

Виробники стикаються з браком сировини та тривалим циклом виробництва

Світові оборонні компанії збільшують виробництво, проте досі не задовольнять потреби України – FT
Фото: Генштаб

На тлі війни росії проти України оборонні компанії у всьому світі збільшують виробництво зброї, проте обʼєми досі не дозволяють поновити запаси озброєнь та задовольнити потреби України.

Про це пише Financial Times.

Зазначається, що завод із виробництва боєприпасів у австралійському штаті Квінсленд, який належить німецькому збройному концерну Rheinmetall та місцевому підряднику NIOA, виробляє десятки тисяч артилерійських снарядів для України. Rheinmetall планує збільшити виробництво наступного року на 25%, до близько 55 000 снарядів на рік. Тим часом NIOA заявляє, що може виробляти понад 100 000 снарядів на рік за умови збільшення капітальних інвестицій.

Наголошується, що оборонні компанії в усьому світі збільшили виробництво продукції – від боєприпасів до ракетних двигунів і ракет, для поповнення запаси своїх країн, які передавали зброю Україні.

Водночас науковий співробітник з питань оборонних закупівель Міжнародного інституту стратегічних досліджень Том Волдвін зазначає, що деякі європейські компанії збільшили виробництво артилерійських боєприпасів «у 10 разів порівняно з тим, що вони виробляли до війни».

Наприклад, Rheinmetall у лютому 2022 року мав річну потужність виробництва 155-міліметрових снарядів стандарту НАТО у приблизно 100 000 снарядів, проте з 2027 року планує збільшити виробництво до 1,1 млн снарядів на рік.

Згідно з заявою шведської компанії Saab, потужності з виробництва боєприпасів компанії за останні роки подвоїлися до 200 000 одиниць на рік, і компанія планує найближчим часом довести його до 400 000.

Водночас британська Thales UK планує подвоїти потужності протягом наступних двох років і ще раз – до 2028 року.

Попри це, на думку експертів, цього недостатньо, оскільки згідно з нещодавньою доповіддю Інституту світової економіки імені Кіля, росія може витрачати щоденно близько 10 000 боєприпасів без побоювань виснажити свої запаси. Водночас, наприклад, Німеччина, за таких темпів використала б за 70 днів увесь свій річний запас боєприпасів.

«Якщо метою є надання належної підтримки Україні для протистояння російській агресії та створення достатнього військового потенціалу для стримування росії, ми маємо закуповувати і виробляти в Європі набагато більше і набагато швидше», – заявив генеральний секретар галузевої торгової організації ASD Ян Піє.

За даними видання, деякі виробники озброєння стикаються з двома значними проблемами. Перша – це сировина, зокрема бавовняний лінт. Він необхідний для виробництва нітроцелюлози, яка використовується в артилерійських снарядах та інших вибухових речовинах. Друга – тривалий цикл виробництва, адже часто від ухвалення рішення про інвестиції до збільшення потужностей може пройти два-три роки.

Керівники оборонних компаній заявили, що для виробництва озброєння у великих масштабах і протягом тривалого часу необхідні більш тривалі угоди.

Водночас виконавчий директор Saab Мікаель Йоханссон вважає, що промисловість «потребує довгострокових зобов'язань з боку держави, оскільки бере на себе ризик нарощування потужностей без гарантованих довгострокових контрактів».


Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Сили оборони на Донеччині відчувають брак снарядів після перекидання сил на Курщину. Проте оборона на Донеччині «давала тріщину» навіть за кілька днів до початку Курської операції.

Тим часом росії вистачить старих танків ще мінімум на 2-3 роки війни. Зі складів вона кинула на український фронт тисячі старих танків, відправляючи туди часом по 90 машин на місяць.

Нещодавно також стало відомо, що ЄС замінить постачання зброї інвестиціями в український ОПК. Європа не в змозі виробляти достатньо зброї для України, тому українцям простіше зробити це самостійно.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло