Зеленський підписав закон про реформу митниці

Зеленський підписав закон про реформу митниці

Крім того, президент підписав ще 5 інших законів

Зеленський підписав закон про реформу митниці
Фото: ілюстративне

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт №6490-д про про перезавантаження митниці. Глава держава також підписав ще 5 інших законів.

Про це йдеться на сайті ВР.

Зокрема, також підписано наступні законопроєкти:

  • №11474 про приватизацію держбанків;
  • №10411 про впровадження європейських практик у здійснення митної справи в Україні;
  • №11063д про інформаційно-комунікаційну систему «Державний аграрний реєстр»;
  • №5819 про рейтингування у фінансовому секторі;
  • №4254 про публічні консультації.

Нагадаємо:

Законопроєкт №6490-д змінює процедуру конкурсного відбору на посаду голови Держмитслужби, взявши за основу практики НАБУ та інших антикорупційних органів.

Ним також передбачається залучення міжнародних експертів до проведення конкурсу на відбір членів атестаційних комісій, встановлення алгоритму прийняття рішень конкурсною комісією, а також надання голові Держмитслужби права призначати своїх заступників без погодження з міністром фінансів.

Закон також передбачає незалежний аудит митних органів, впроваджено вимоги до прийняття на службу, переатестація працівників і підвищення оплата праці митників.

Законопроєктом №11474, зокрема, пропонується:

  • розширити коло потенційних інвесторів, продаж яким акцій банку готова розглянути держава;
  • дозволити продаж будь-якої частки держави в банку (а не лише 100% акцій держави, як передбачено в чинному законі);
  • підвищити вимоги до юридичних осіб, які можуть залучатися державою як фінансові радники з продажу;
  • включити міжнародних донорів до участі у процедурі відбору фінансових радників із продажу та процедурі самого продажу, тощо.

Законопроєктом №10411 пропонується імплементувати в митне законодавство України:

  • концепцію митного представництва, подібну тій, яка існує в країнах ЄС;
  • європейський підхід щодо узагальнення положень стосовно митних режимів.

Законопроєкт11063д сприятиме:

  • забезпеченню електронної інформаційної взаємодії ДАР з іншими інформаційно-комунікаційними системами, електронно-інформаційними ресурсами, кадастрами та системами, іншими електронними інформаційними ресурсами;
  • використанню програмних засобів ведення Державного аграрного реєстру як дієвого інструменту для прозорого надання підтримки не лише виробникам сільськогосподарської продукції, а й організаціям водокористувачів, суб’єктам агропромислового комплексу, підприємствам вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу, а саме шляхом подачі заявки на отримання певного виду підтримки у зручному автоматизованому режимі, без будь-яких паперових документів для реєстрації та подачі заявки на отримання того чи іншого виду підтримки через ДАР, тощо.

Законопроєкт №5819 спрямований на встановлення правових засад визначення рейтингів та їх використання, а також на приведення діяльності рейтингових агентств в Україні у відповідність до вимог Регламенту ЄС.

Законопроєкт 4254 визначає, що публічні консультації мають здійснювати всі органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, також визначається чіткий порядок проведення консультацій. 

Регламентується, що влада обов’язково має забезпечити участь широкого кола заінтересованих осіб.

Водночас передбачаються різні форми публічних консультацій (електронні, публічні обговорення та адресні консультації).

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Рада схвалила реформу митниці. Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт №6490-д про перезавантаження митниці. «За» проголосували 260 депутатів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло