Рада схвалила реформу митниці: що зміниться
Закон прийняла в цілому

Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт №6490-д про перезавантаження митниці. «За» проголосували 260 депутатів.
Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.
Законом змінюється процедура конкурсного відбору на посаду голови Держмитслужби, взявши за основу практики НАБУ та інших антикорупційних органів.
Крім того, передбачається залучення міжнародних експертів до проведення конкурсу на відбір членів атестаційних комісій, встановлення алгоритму прийняття рішень конкурсною комісією, а також надання голові Держмитслужби права призначати своїх заступників без погодження з міністром фінансів.
Закон також передбачає незалежний аудит митних органів, впроваджено вимоги до прийняття на службу, переатестація працівників і підвищення оплата праці митників.
Реформування митниці передбачено Планом України в межах інструменту ЄС Ukraine Facility, Національною стратегією доходів на 2024–2030 роки, а також є одним зі структурних маяків у межах Програми МВФ Extended Fund Facility.
Довідково.
За даними міністерства, з початку 2024 року митні надходження до держбюджету сягають приблизно 329 млрд грн (на кінець липня 2024 року). В умовах воєнного стану всі внутрішні ресурси спрямовуються на забезпечення сектору безпеки і оборони.
Нагадаємо: міністр фінансів Сергій Марченко та заступник міністра фінансів із питань європейської інтеграції Юрій Драганчук презентували послам і представникам місій країн – членів G7 в Україні своє бачення та плани щодо подальшого впровадження реформи митниці.
Бекграунд. Раніше аналітик політики і даних Інституту аналітики та адвокації Віталій Набок пояснював для Mind, куди веде Держмитслужбу законопроєкт 6490-д. Як вбачається з тексту пояснювальної записки, реалізація положень законопроєкту не потребує додаткових витрат із державного бюджету. Водночас ця теза видається сумнівною, оскільки законопроєкт серед іншого пропонує закріпити нові фіксовані (підвищені) розміри окладів посадових осіб митниці. Це означає, що витрати на оплату праці митників, а отже, і видатки в цьому напрямку можуть зрости.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].