Армія 2,5 місяці чекає на нові бронежилети: що приховує ДОТ?
Pekлama

Армія 2,5 місяці чекає на нові бронежилети: що приховує ДОТ?

Ціни на бронежилети за прямими угодами були значно завищені порівняно з подальшими тендерами

Армія 2,5 місяці чекає на нові бронежилети: що приховує ДОТ?

Журналіст інформаційного агентства «Стоп Корупції» Ігор Хмурий розкрив підозрілі схеми у закупівлях бронежилетів. Державний оператор тилу, відповідальний за забезпечення армії, уклав три прямі угоди з компаніями-виробниками бронезахисту на суму понад 1,3 мільярда гривень.

Про це повідомляє Oboz.UA.

Згідно з розслідуванням, ціни на бронежилети за прямими угодами були значно завищені порівняно з подальшими тендерами, де ціни були набагато нижчими. Тим часом, компанії, які отримали прямі угоди, демонстрували низьку ефективність у виконанні своїх зобов'язань.

“В травні-червні протягом кількох тижнів ДОТ уклав три прямі угоди на майже 42 тис. бронежилетів за майже 1,3 млрд грн, по 30,6 тис. за комплект. Контракти без конкурсу отримали: “АК-ІНВЕСТПРОМ”, “УКРТАК.ЮА” та “ХЗЗІЗ”. Через тиждень оголосили тендер на такі ж самі броніки, але чомусь вже по 26 тис. грн. Частину лотів забрав “ТЕМП-3000”, інші прогоріли”, – розповідає Хмурий.

Такі дії ДОТ аргументував терміновістю у поставці, адже видати потрібну кількість бронежилетів потрібно було до 31 липня. Час минув, а в системі, де можна прослідкувати деталі державних закупівель, інформації про закриття угод не було.

При цьому, Держоператор працює дуже вибірково. 17 вересня вони розірвали пряму угоду з “АК-ІНВЕСТПРОМ” через зрив термінів. Перед цим кінцеву дату посунули на 2 тижні. Але що цікаво, пряма угода з “УКРТАК.ЮА” дотепер в Prozorro не розірвана, і не закрита. А це майже 12 тис. бронежилетів.

“Щодо “ХЗЗІЗ” – взагалі “смакота”. 31 липня вичерпались строки прямої угоди на 20 тис. бронежилетів. Та замість розірвання – наступного дня ДОТ укладає Додаткову угоду №1. В ній тиловики чомусь розбивають 20 тис. комплектів на два шматки й роблять дивну пролонгацію – половину до 31 серпня, другу взагалі до 20 вересня. Ба більше! 13 серпня укладається Додаткова угода №2 – «ХЗЗІЗ» замість санкцій погоджують АВАНС! І навіть так дотепер немає інформації про закриття цього контракту”, - зауважує журналіст.

Журналісти звернули увагу на те, що Держоператор тилу відмовляється надавати детальну інформацію про виконання контрактів, посилаючись на «сенситивну інформацію». Однак, згідно з українським законодавством, інформація про використання державних коштів є публічною.

Після цього Хмурий звернувся із запитами до кожної з компаній, проте з цифрами відповіла лише одна – “ТЕМП-3000”, зазначивши, що виконала свій план на 90%. Раніше у відповіді ДОТ зауважив, що від початку року виробники виготовили лише 27,35%, тож загальний відсоток виготовленої продукції від “АК-ІНВЕСТПРОМ”, “ХЗЗІЗ” та “УКРТАК.ЮА” становить навіть не чверть замовленого обсягу.

Ключові питання, які виникають після цього розслідування:

  • Чому ДОТ обрав саме ці компанії для прямих угод?
  • Чому ціни на бронежилети за прямими угодами були значно завищені?
  • Чому деякі компанії, які зривали строки поставок, отримували додаткові терміни та аванси?
  • Куди поділися мільярди гривень, виділені на закупівлю бронежилетів?

“А тим часом армія все ще чекає на 42 тисячі бронежилетів нового зразка, які вже 2,5 місяці мали б рятувати бійцям життя”, – завершив журналіст.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло