путін не поїде на саміт G20 у Бразилію через ордер на його арешт від МКС

путін не поїде на саміт G20 у Бразилію через ордер на його арешт від МКС

Він боїться, що його приїзд “зірве роботу двадцятки”

путін не поїде на саміт G20 у Бразилію через ордер на його арешт від МКС
фото DR

Приїзд владіміра путіна на саміт G20 до Бразилії може створити проблеми для керівництва цієї країни через ордер Міжнародного кримінального суду (МКС) на його арешт.

“У мене з президентом Лулою чудові, дружні стосунки. Що ж, я спеціально туди приїду, щоби порушити нормальну роботу цього форуму? Ми ж чудово розуміємо, що навіть якщо виключити цей МКС, усі розмови будуть лише про це. Фактично зірвемо роботу “двадцятки”. Навіщо?” – цитує путіна «Інтерфакс».

Він додав, що знайде чиновника, який гідно представить російські інтереси на саміті.

путін також назвав МКС “малоуважаемой” організацією, яка не має універсального характеру і не є самостійною. За його словами, якщо москва і Бразилія підпишуть міжурядову угоду, то зможуть обмежити діяльність цього суду.

путін додав, що юрисдикцію МКС не визнають росія, США, Китай, Туреччина та інші країни. Стосовно незалежності МКС путін навів у приклад позицію щодо ситуації на Близькому Сході.

«Міжнародний кримінальний суд заявив, що збирається ухвалити рішення щодо деяких політичних діячів з Близького Сходу, а потім на нього із США цикнули, і він заткнувся», – заявив путін.

МКС видав ордер на арешт путіна та уповноваженої з прав дитини в росії Марії Львової-Бєлової у березні 2023 року. Їх підозрюють у насильницькій депортації українських дітей, що кваліфікується як воєнний злочин.

Після цього путін відвідав Монголію, яка ратифікувала Римський статут МКС і повинна була заарештувати російського президента, проте натомість його зустрічали з червоною килимовою доріжкою та квітами.

Влада республіки не змогла виконати свої зобов'язання перед МКС, оскільки вона перебуває в енергетичній залежності від росії, заявляв Politico представник уряду Монголії.

«Вибачте, у нас зв'язані руки. Монголія імпортує 95% нафтопродуктів та понад 20% електроенергії від наших найближчих сусідів. Ці постачання мають вирішальне значення для забезпечення нашого існування та існування нашого народу», – пояснив співрозмовник видання.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло