У Міноборони Франції закликали розглянути розміщення в Україні «сил неядерного стримування»
Йдеться про сили, які перебуватимуть на території України, щоб бути у змозі відбити нову загрозу з боку росії, сказав Лекорню

Обговорення одного з пунктів Плану перемоги президента Володимира Зеленського, який стосується розміщення в Україні сил неядерного стримування росії, слід розпочати вже найближчим часом, заявив міністр оборони Франції Себастьян Лекорню.
«Уявіть припинення вогню або мирний договір – ви зрозумієте, що питання розміщення сил неядерного стримування на території України, щоб бути в змозі відбити нову загрозу з боку росії, – це, очевидно, питання, над яким потрібно працювати негайно», – сказав Лекорню в ефірі TF1/LCI.
Він зазначив, що План перемоги Києва – це лише початок політичного шляху щодо врегулювання військового конфлікту. У риториці української влади спостерігається розворот до «військово-політичних» заяв, однак у якийсь момент Україна відновить діалог із рф, адже «ніхто ніколи не заявляв про капітуляцію росіян», підсумував Лекорню.
Зеленський представив План перемоги в середині жовтня. Він складається з п'яти пунктів і ще трьох «секретних доповнень».
Серед оприлюднених пунктів – запрошення України в НАТО до закінчення війни з росією, зняття обмежень щодо використання далекобійної зброї, розміщення у країні комплексного «неядерного стратегічного пакету стримування», а також допомога в розвитку української економіки.
Документ також передбачає, що українські військові після закінчення бойових дій зможуть «використати свій досвід для зміцнення оборони НАТО і Європи» та замінять військовий контингент США в європейських країнах.
Український президент представив цей план США, Великій Британії, Франції, Італії та Німеччині.
«Мета плану полягає в тому, щоб він зміцнив не лише Україну, а й усю нашу євроатлантичну спільноту. Ви всі знаєте психологію росії. росія вдасться до дипломатії лише тоді, коли побачить, що не може нічого досягти силою», – наголосив Зеленський.
Бекграунд. Le Monde нещодавно писала, що США нібито більше не заперечують проти запрошення України в НАТО. Байден може почати процес підготовки запрошення вже у перехідний період, якщо на виборах переможе Гарріс, йшлося у статті.
Нагадаємо: міністр МЗС Литви пропонує ввести європейські війська в Україну у відповідь на залучення росією солдатів КНДР.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].