Радіо Свобода виграло справу в ЄСПЛ проти рф щодо статусу «іноагента»
Суд визнав, що російська влада порушила Європейську конвенцію про права людини

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) одноголосно ухвалив, що російська влада, оголосивши Радіо Свобода “іноземним агентом” порушила Європейську конвенцію про права людини.
Про це повідомляється на сайті Радіо Свобода.
ЄСПЛ виніс ухвалу у справі 19659/21 “ТОВ “РВЄ/РС” (RFE/RL) та Андрій Шарий проти Російської Федерації”, яка стосувалася оголошення російською владою Радіо Свобода так званим “іноземним агентом”. Суд ухвалив, що російська влада порушила статті 10 і 11 Європейської конвенції про права людини, що стосуються свободи слова та свободи об'єднань.
Згідно з рішенням суду, нинішнє російське законодавство про “іноагентів” є стигматизуючим, що вводить в оману і використовується дуже широко і непередбачувано, і загалом спрямоване на покарання, а не на підвищення прозорості роботи НКО (некомерційної організації).
Крім того, вказано на обов’язок маркувати всі матеріали, опубліковані так званими «іноземними агентами». Ці та інші обмеження, за рішенням ЄСПЛ, підривають основу демократичного суспільства. ЄСПЛ постановив, що російська влада має відшкодувати РВЄ/РС та Андрію Шарому близько 60 тисяч євро (приблизно 2 688 780 гривень) на покриття витрат, а також компенсувати пряму шкоду на суму приблизно 950 тисяч євро (приблизно 42 531 500 гривень).
Нагадаємо, ТОВ “РВЄ/РС”, яке представляло інтереси американської медіакорпорації Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода в Москві, та його генеральний директор Андрій Шарій звернулися з позовом до ЄСПЛ навесні 2021 року. Позов стосувався багатомільйонних штрафів, накладених на Радіо Свобода, телеканал “Настоящее Время” та інші проєкти медіакорпорації за порушення наказу Роскомнагляду про маркування журналістських матеріалів, згідно із законодавством про ЗМІ – “іноземних агентів”.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Сейм Польщі визнав радянську депортацію кримських татар геноцидом. У резолюції також згадується про незаконну анексію Криму в 2014 році, після чого “росія почала систематично переслідувати кримських татар”.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].