У працівників Київського ТЦК під час обшуків знайшли $1,2 млн – ДБР

У працівників Київського ТЦК під час обшуків знайшли $1,2 млн – ДБР

Вони допомогли ухилитися від мобілізації тисячам військовозобов'язаних

У працівників Київського ТЦК під час обшуків знайшли $1,2 млн – ДБР
Фото: ДБР

Державне бюро розслідувань викрило працівників Голосіївського районного ТЦК, які допомогли ухилитися від мобілізації тисячам військовозобов'язаних. Під час обшуків у них знайшли $1,2 млн готівкою.

Про це інформує пресслужба бюро.

«Працівники ДБР затримали трьох посадовців Голосіївського РТЦК та СП міста Києва та трьох цивільних, які організували схему незаконного ухилення від мобілізації військовозобов’язаними. Під час обшуків у них виявили понад $1,2 млн готівкою та елітний автопарк», – йдеться в повідомленні.

За даними слідства, працівники РТЦК, а також голова військово-лікарської комісії цього району створили злочинну групу, що надавала «послуги» чоловікам, які не мали бажання проходити військову службу. Один із викритих – голова ВЛК – уже мав підозру за аналогічні дії, був відсторонений від посади, але продовжив впливати на процеси.

Зазначається, що організував групу цивільний, який підшукував клієнтів, збирав необхідні документи та передавав їх до РТЦК.

«Клієнтам» виготовляли пакет військово-облікових документів щодо їх зняття та виключення з військового обліку. Ціна пакета становила від $2 тис. до $15 тис.», – повідомили в ДБР.

Під час обшуків у фігурантів було вилучено документи та записи, які можуть свідчити про факти незаконного зняття з військового обліку та ухилення від мобілізації тисяч військовозобов’язаних.

Крім того, було виявлено та вилучено понад $1,2 млн і 45 тис. євро готівкою. Крім того, вилучено 11 автомобілів преміумкласу вартістю приблизно $100 тис. кожний.

Фігурантам повідомлено про підозру в організації, виконавстві та пособництві проханні та одержанні ними неправомірної вигоди за попередньою змовою групою осіб, що поєднано з вимаганням (ч. 2, 3, 5 ст. 27 ч. 3 ст. 368 КК України).

Суд просять обрати їм запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

До того ж у цьому ж військкоматі було виявлено ще двох працівників, які вносили до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних і резервістів фальшиві дані, які дозволяли ухилятися від військової служби та виїхати за кордон.

Їм також повідомлено про підозру в несанкціонованому втручанні в роботу інформаційно-комунікаційних систем (ч. 5 ст. 361 КК України), вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

«Санкція статей передбачає позбавлення волі строком до 15 років», – зазначили в бюро.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що генеральний прокурор Андрій Костін підписав наказ про проведення службового розслідування після оприлюднення інформації про оформлення груп інвалідності 49 прокурорами Хмельницької обласної прокуратури. Зазначається, що службове розслідування охоплюватиме перевірку інформацію не лише про обласну, а й про інші органи прокуратури. «Комісія з проведення службового розслідування вже розпочала збір інформації та документів для з’ясування цих обставин», – додали в ОГП.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло