Україна і росія ведуть переговори про припинення ударів по енергетичних об’єктах – FT
Посередником між країнами виступає Катар

Україна і росія ведуть попередні переговори щодо припинення взаємних ударів по енергетичній інфраструктурі кожної зі сторін.
Про це пише британська газета Financial Times з посиланням на обізнані джерела, серед яких «високопоставлені українські чиновники».
«Київ прагнув відновити переговори за посередництва Катару, які в серпні були близькими до угоди, але були зірвані вторгненням України в Курську область», – йдеться в матеріалі.
FT, посилаючись на слова поінформованого про переговори дипломата уточнює, що на цьому етапі це «дуже ранні переговори про можливий перезапуск чогось».
«Угода ознаменувала б найбільш суттєву деескалацію війни відтоді, як владімір путін віддав наказ про повномасштабне вторгнення в Україну», – пише Financial Times. Співрозмовники FT припустили, що москва навряд чи піде на таку угоду, доки в Курській області рф продовжують перебувати військовослужбовці ЗСУ.
За даними газети, наразі ЗСУ контролюють близько 600 кв. км російської території.
Катар почав виступати посередником у цих переговорах у червні після того, як з ініціативи президента України Володимира Зеленського пройшов Саміт міру у Швейцарії, на який росія не була запрошена, зазначає Financial Times.
З початку 2024 року зазнали ударів щонайменше дев'ять із 32 найбільших нафтопереробних заводів росії, пише FT, уточнюючи також, що на «піку атак» у травні постраждало 17% нафтопереробних потужностей рф, але відтоді частину було відновлено.
При цьому «російські удари занурили велику частину України в тимчасову темряву та скоротили 9 ГВт потужності генерації електроенергії – половину того, що Україні було потрібно, щоб пережити зиму», – йдеться в матеріалі.
Взаємне припинення ударів по об'єктах енергетичної інфраструктури може стати першим кроком для завершення активних бойових дій в Україні, заявив 23 жовтня президент України в інтерв'ю FT. «Ми бачили під час першого мирного саміту, що можливе рішення щодо енергетичної безпеки. Іншими словами, ми не атакуємо їхню енергетичну інфраструктуру, вони – нашу. Чи може це призвести до завершення гарячої фази цієї війни? Я думаю, так», – сказав Зеленський.
Бекграунд. Між тим Пентагон заявив, що США не встановлюватимуть обмежень на американську зброю, якщо у війну вступлять північнокорейці.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].