Світовий попит на золото встановив рекорд і перевищив позначку в $100 млрд

Світовий попит на золото встановив рекорд і перевищив позначку в $100 млрд

Західні інвестори та центробанки придбали 1,313 тонни дорогоцінного металу

Світовий попит на золото встановив рекорд і перевищив позначку в $100 млрд

У третьому кварталі глобальний попит на золото зріс на 5%, встановивши рекорд – понад $100 млрд. Обсяг зростання сягнув 1,313 тонни.

Про це йдеться в повідомленні Всесвітньої ради із золота (WGC).

За словами аналітиків, зростання значною мірою було зумовлено підвищеними інвестиційними потоками із Заходу, зокрема багатих індивідуальних інвесторів, що компенсували зниження інтересу в Азії. Зокрема, фонди, забезпечені золотом, відновили прибутковість після тривалого періоду відпливів.

Цьогоріч золото демонструє значне зростання, подорожчавши більш ніж на третину і встановивши кілька рекордів поспіль. Основними факторами стали значні покупки центральних банків і збільшений попит із боку багатих інвесторів, що підтримували зростання на тлі пом'якшення грошово-кредитної політики Федерального резерву США. Також значущим фактором впливу стали покупки на непрозорому позабіржовому ринку, який відіграє все більшу роль у встановленні ціни, зазначив Джон Рід, головний ринковий стратег WGC.

«Попит цього року змістився з переважно OTC-покупок на ринках, що розвиваються, на більш значний попит із боку західних інвесторів», – коментує Рід, зазначаючи, що трансакції на позабіржовому ринку відбуваються через дилерів або безпосередньо між покупцями і продавцями.

На тлі нового циклу зниження ставок WGC очікує подальшого зростання інвестицій у золото. Політична невизначеність, особливо перед виборами у США, лише підсилює інтерес до золота як до безпечного активу. У ІІІ кварталі інвестиційні потоки додали металу 13% приросту, а загальний попит на ETF, злитки та монети сягнув найвищих рівнів із моменту вторгнення росії в Україну 2022 року.

Незважаючи на те, що попит на прикраси знизився через рекордні ціни, покупками центральних банків підтримали Польща, Угорщина та Індія, хоча темпи офіційної активності дещо знизилися. Далі на попит можуть впливати фіскальні побоювання, особливо рівень державного боргу в США, який зростає, наголосив Рід, додаючи, що Міжнародний валютний фонд також висловлює стурбованість щодо дефіциту.

«МВФ уже наголошує, що дефіцит занадто великий і потребує негайного вирішення», – підсумовує Рід.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що ціни на золото встановили рекорд у $2,730 за унцію, підтримані геополітичною напруженістю та очікуваннями зміни монетарної політики провідними центробанками.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло