Зеленський підписав закон про угоди зі слідством

Зеленський підписав закон про угоди зі слідством

Фігуранту, який повністю відшкодує збитки та заплатить штраф, строк ув'язнення може буде зменшений

Зеленський підписав закон про угоди зі слідством
Фото: ілюстративне

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт №12039 щодо вдосконалення регулювання угод про визнання винуватості у провадженнях щодо корупційних правопорушень.

Про це йдеться на сайті ВР.

Нагадаємо, проєкт закону, зокрема, передбачає:

  • нову статтю, яка дозволяє в разі співпраці зі слідством через викриття співучасників і відшкодування шкоди призначати менший строк ув’язнення, ніж вимагає кодекс (наприклад 5 замість 8 років);
  • дозвіл суду визначити як додаткове покарання досить великий штраф – це 102 млн грн максимум за особливо тяжкий злочин, понад 4 млн грн – за тяжкий злочин;
  • дозвіл суду в таких випадках конфіскувати майно фігуранта, якщо цей вид покарання буде узгоджено.

«При цьому такий інструмент не можна буде застосовувати за загальним правилом до організаторів схем, за винятком випадку, що такий організатор викриє іншого організатора», – пояснював нардеп Ярослав Железняк.

Він також додав, що, коли йдеться про злочини меншої тяжкості та це не великі схеми без співучасників, зменшене ув’язнення зможе отримати фігурант, який повністю відшкодовує збитки, сплачує штраф і може отримати додатково конфіскацію.

«Цей текст підтримали і САП, і НАБУ, також він відповідає нашим міжнародним зобов'язанням», – зазначив нардеп.

Бекграунд. Раніше радниця LCF Law Group Анастасія Діденко розбиралась для Mind, що передбачає новий законопроєкт про регулювання угод, і як парламентарі пропонують оформлювати такі угоди.

Як випливає з пояснювальної записки до законопроєкту №12039, укладення угод із чітким дотриманням законодавчих вимог кримінального процесуального законодавства є запорукою пришвидшення здійснення кримінального провадження та боротьби з корупцією та її наслідками.

Саме тому для поліпшення якості та збільшення кількості застосування інституту угод про визнання винуватості у кримінальному провадженні на практиці доцільно удосконалити норми кримінального процесуального законодавства в цій частині.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло