У переговорах на початку вторгнення росія вимагала від України повної капітуляції — документ

У переговорах на початку вторгнення росія вимагала від України повної капітуляції — документ

Якби українська влада пішла на ці умови, то це б перетворило Україну на маріонеткове утворення із крихітною беззубою армією

У переговорах на початку вторгнення росія вимагала від України повної капітуляції — документ
фото АР

У розпорядження Радіо Свобода потрапив проект угоди про капітуляцію, який москва пропонувала Україні на початку повномасштабного вторгнення у 2022 році.

Цей проект під назвою «Угода про врегулювання ситуації в Україні та нейтралітет України» був датований 7 березня 2022 року, всього через 11 днів після початку вторгнення та через тиждень після початку переговорів між Україною та росією.

Пропозиція передбачала нейтралітет України, однак Ерік Чіарамелла, старший науковий співробітник програми Росії та Євразії Фонду Карнегі за міжнародний мир, зазначив, що путін, схоже, наполягав на «чомусь більш радикальному – не нейтралітеті, а нейтралізації України» як самостійної держави».

Цю пропозицію Кремль представив українській делегації під час третього раунду переговорів у Біловезькій пущі (Білорусь).

Серед вимог росії були:

Скорочення української армії до 50 000 військовослужбовців, у тому числі 1500 офіцерів – таким чином Збройні сили Українм стали б у п’ять разів менші, ніж українська армія до 2022 року.

Заборона Україні розробляти, виробляти, закуповувати чи розміщувати на своїй території ракетні комплекси з дальністю понад 250 км.

Зняття всіх санкцій, як українських, так і міжнародних, і відкликання всіх міжнародних позовів, поданих з 2014 року.

Визнання так званих Донецької та Луганської «республік» самостійними утвореннями в межах своїх адміністративних областей.

Надання російській мові статусу офіційної та відновлення прав власності Української православної церкви (Московського патріархату).

Скасування заборони на символіку, пов’язану з перемогою над нацизмом, фактично релегітимізацію радянської та комуністичної символіки в Україні.

Вихід з-під захисту та гарантій безпеки НАТО.

Зобов'язати Київ профінансувати реконструкцію Донецької та Луганської областей.

Переговори інколи включали свідомо нездійсненні умови. Наприклад, росія намагалася висунути вимогу до України відновити водопостачання Криму, яке було припинене у 2014 році.

Угода зробила б Україну дуже вразливою, оскільки російські війська залишалися б на місці, а Київ не міг би захистити себе чи шукати підтримки від Заходу, пише Радіо Свобода.

Якби українська влада пішла на ці умови, то це б перетворило Україну на маріонеткове утворення, з фіктивним нейтральним статусом, із крихітною беззубою армією, без захисту з боку держав НАТО та без шансів відновити контроль над Кримом чи Донбасом, довелося б визнати незалежність Донецької і Луганської області в цілому, а також великих територій, які на той час ще були під контролем Києва, зазначає видання.

Запропонована росією угода проливає світло на мету путіна щодо повномасштабного вторгнення в Україну, від жодної з яких він публічно не відмовився і яких, як він неодноразово наголошував, він має намір досягти.

Зазначається, що процес переговорів завмер наприкінці квітня, оскільки сторони не дійшли згоди щодо основних положень проєкту договору, а російські війська відступили з півночі України після того як не змогли захопити столицю чи змусити Україну капітулювати.

Також відкрилися факти звірств, вчинених російськими солдатами в Бучі.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло