Німеччина переживає масштабний відплив капіталу на тлі політичної кризи

Німеччина переживає масштабний відплив капіталу на тлі політичної кризи

За словами аналітиків, 650 млрд євро пішло з країни за останні роки, ситуація може погіршитися після перемоги Трампа

Німеччина переживає масштабний відплив капіталу на тлі політичної кризи

Німеччина, найбільша економіка Європи, зіткнулася з безпрецедентною кризою конкурентоспроможності. За даними Бундесбанку, чистий відплив капіталу з країни з 2010 року перевищив 650 млрд євро ($700 млрд), причому майже 40% цієї суми припадає на період після 2021 року, коли до влади прийшла коаліція канцлера Олафа Шольца.

Про це пише Bloomberg.

Перемога Дональда Трампа на президентських виборах у США може прискорити цей процес, оскільки німецькі компанії змушені збільшувати інвестиції в американську економіку, щоб уникнути потенційних тарифів. Ситуація загострилася настільки, що Шольц звільнив міністра фінансів Крістіана Лінднера через розбіжності щодо стратегії економічного зростання. Це призвело до першого дострокового голосування у країні з 2005 року.

Німецькі промислові гіганти масово переносять свої ресурси за кордон. Серед них – хімічний концерн BASF SE, виробник автокомплектовання ZF Friedrichshafen AG і виробник побутової техніки Miele & Cie. KG. Показовим є приклад Siemens AG, який із 2020 року інвестував 30 млрд євро, більшість з яких пішла на закордонні придбання та розширення. Найбільший внутрішній проєкт компанії становив лише 750 млн євро.

«У Німеччині фактично нічого не говорить на користь інвестування», – заявив Крістіан Кезер, глобальний керівник податкового відділу Siemens, під час парламентських слухань, посилаючись на низьке зростання й обтяжливе оподаткування.

Експерти зазначають, що німецька бізнес-модель минулого зруйнована. Високі ціни на енергоносії, застарілі технології та надмірна бюрократія продовжують відлякувати як національних чемпіонів, так і іноземних інвесторів. Без кардинальних змін країна ризикує опинитися в затяжній стагнації та ще більше відстати від інших розвинених промислових економік.

«Економіка не працює. У нас спостерігається масовий відплив капіталу», – заявив Фрідріх Мерц, лідер Християнсько-демократичного союзу, який лідирує в опитуваннях громадської думки.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що, незважаючи на потік швидких привітань від європейських політиків Дональду Трампу з перемогою на президентських виборах, у Європі панує розгубленість на тлі подальшої невизначеності в політиці США щодо ЄС.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло