“Це погано для торгівлі. І Україна у великій біді”: європейські лідери про перемогу Трампа

“Це погано для торгівлі. І Україна у великій біді”: європейські лідери про перемогу Трампа

Водночас вони зазначають, що це шанс для Європи дистанціюватися від США і нарощувати власний оборонний потенціал

“Це погано для торгівлі. І Україна у великій біді”: європейські лідери про перемогу Трампа
фото DR

Незважаючи на потік швидких привітань від європейських політиків Дональду Трампу з перемогою на президентських виборах, у Європі панує розгубленість на тлі подальшої невизначеності в політиці США щодо ЄС.

Джерело. Про це пише Financial Times.

“Для торгівлі це буде погано. І Україна у біді”, – прокоментував виданню один з європейських посадовців, маючи на увазі обіцянку Трампа ввести імпортне мито у розмірі 10–20% на всі імпортовані в США товари та його негативне ставлення до продовження військової підтримки України.

«Трамп хоче бути успішним президентом, а це означає, що Україна має стати для нього історією успіху, а не провалу», – зазначив голова комітету Ради з питань зовнішньої політики Олександр Мережко.

Але щоб перетягнути Трампа на свій бік, Києву доведеться дуже постаратися, визнають українські політики. Багато військових «бояться, що підтримка США припиниться і ми, принаймні, втратимо Донбас», каже представник збройних сил.

За словами радника Міноборони, «його (Трампа) нешаблонний підхід – це єдине, що може дати хоч якийсь результат».

Проте перемога Трампа може стати шансом і для європейських лідерів взяти ситуацію в свої руки і зайнятися зміцненням Європи, менше покладаючись на допомогу США.

«Для Європи це може виявитися моментом істини, поштовхом для Британії виступити в ролі лідера, поводитись по-дорослому, – каже радник українського уряду, який побоюється, що Трамп зіштовхне мир у хаос. – Але вони можуть не впоратися із цим завданням».

Манфред Вебер, лідер Європейської народної партії, найбільшої у Європарламенті, вже заявив, що Євросоюз має створити власні збройні сили, включаючи незалежну від США систему протиповітряної оборони.

«Після зміни Трампа на Байдена у 2020 року Європа знову відступила і виявила надто мало амбіцій. Тепер нам потрібно зібратися та діяти ще краще, – сказав він FT. – США перебудовуються, ми вступаємо у нову еру. Можливо, Байден увійде в історію як останній трансатлантичний президент».

Президент Франції Еммануель Макрон, привітавши Трампа, також повідомив, що спілкувався з канцлером Німеччини Олафом Шольцем і вони домовилися разом працювати над створенням «більш єдиної, сильної і суверенної Європи в новому контексті».

Французький міністр у справах Європи Бенджамін Хаддад ще перед оголошенням результатів виборів у США сказав Politico, що європейським країнам необхідно нарощувати військовий потенціал:

“Ми не можемо дозволити виборцям у Вісконсіні вирішувати питання європейської безпеки. Це наша європейська безпека. Ми повинні бути здатні підтримати українців, хоч би яким був результат виборів”, – сказав Хаддад.

За словами Міхаеля Лінка, координатора трансатлантичної співпраці в уряді Німеччини, переобрання Трампа означає, що необхідно зміцнювати і ЄС, і європейські країни НАТО. «Ми не можемо просто пасивно чекати, що зробить Трамп чи що зробить путін… Ми маємо стати сильнішими, – сказав він в ефірі німецького радіо. – Ми повинні чітко дати зрозуміти, чого чекаємо від США, що вони повинні виконувати свої зобов'язання в рамках НАТО. І що якщо вони перестануть підтримувати Україну, то це лише допоможе Китаю. Якщо росія переможе в Україні, Китай також виграє».

Муджтаба Рахман, директор європейської практики Eurasia Group стверджує, що Європа хвора: Німеччина і Франція переживають політичну кризу. Проте шок від перемоги Трампа може виявитися саме тим, що дозволить Європі взяти себе в руки, вважає він: повернутися до ідеї випуску загальних облігацій для фінансування оборонних та інших критично важливих витрат; стимулювати інвестиції та конкуренцію; домовитися з Великою Британією про зближення політик, зокрема у сфері оборони.

Бекграунд. Нагадаємо: Politico напередодні виборів припустило, що перемога Гарріс для путіна буде більш вигідною, ніж перемога Трампа. Трамп обіцяє швидко закінчити війну росії проти України, а путіну це зараз не потрібно.

Щодо торгових проблем, то Трамп під час своєї агітаційної кампанії повідомляв, що підвищить мита на європейську продукцію до найбільшого за 100 років рівня.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло