Україна презентує павільйон на найбільшій кліматичній конференції ООН
Основний матеріал павільйону – український екологічний папір із живим насінням різнотрав'я

З 11 до 22 листопада в Баку відбудеться 29-та Конференція ООН зі зміни клімату (COP). Павільйон України цього року зосереджений на темі відновлення – його стіни створені з екологічного паперу з живим насінням. Після завершення конференції фрагменти стін висадять у країнах – партнерах України як символ спільних дій, що проростають у майбутнє.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.
«У 2024 році концепція павільйону побудована на ідеї спільних зусиль, що виростають у великі зміни. Основний матеріал павільйону – український екологічний папір із живим насінням різнотрав'я. На ньому художниця Олександра Жумайлова створила зображення площею понад 120 кв. м, розмістивши 50 ключових екологічних ініціатив держави, бізнесу та громадськості України», – йдеться в повідомленні.
Серед таких ініціатив – технології цифровізованого землеробства, розробки у сфері відновлюваної енергетики та розмінування, стартапи, що створюють папір з опалого листя, ловці вуглекислого газу, екологічна альтернатива пінопласту, мобільні заводи-принтери та інші українські інновації, що вже використовують у США, Великій Британії та Японії.
За даними міністерства, контент павільйону наголошує на головному принципі відновлення «build back greener», а також на необхідності відшкодування збитків, завданих довкіллю через агресію росії.
Як повідомляється, у цьому прагненні Україну підтримують міжнародні партнери, зокрема Програма розвитку ООН (ПРООН). Приклад спільних проєктів – одна з перших в Україні станцій із перероблення відходів руйнувань із повним циклом, що запрацювала в Бучі у квітні 2024 року. Вона не лише допомагає розчищати завали, а й дозволяє повторно використовувати матеріали для відновлювальних робіт.
Зазначається, що Україна вже втретє презентує свій павільйон на COP, найбільшій щорічній міжнародній конференції з питань клімату. У 2022 році він розповідав про вплив повномасштабної війни на весь світ, а головним елементом експозиції була триметрова вирва з шістнадцятьма видами українських ґрунтів, зокрема випаленим від вибухів чорноземом, що втратив свою родючість.
Головною темою у 2023 році став підрив росіянами греблі Каховської ГЕС. У павільйоні представили дах будинку з Херсонської області, що символізував трагедію втрати дому через масштабну повінь.
Довідково.
Згідно з повідомленням Міндовкілля, за час повномасштабного вторгнення рф вчинила проти довкілля понад 6500 злочинів. Обсяг викидів парникових газів сягнув 180 млн тонн. Майже 3 млн га лісів пошкоджені через війну. Заміновано 139 тис. кв. км земель – це втричі більше, ніж площа Швейцарії.
«Завдяки зонам віртуальної реальності відвідувачі павільйону зможуть на власні очі побачити українські ліси й поля, знищені росією, а також пролетіти над Каховським водосховищем, місцем найбільшої рукотворної екологічної катастрофи, та побачити диво природного відновлення – вербовий ліс, що виріс на його місці», – повідомили в міністерстві.
Втім навіть в умовах війни Україна залишається надійним партнером у досягненні глобальної мети щодо зміни клімату. Так, напередодні COP29 український парламент на законодавчому рівні закріпив 2050 рік як точку досягнення кліматичної нейтральності.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що 38 стартапів виграли гранти на 1,25 млн євро від Seeds of Bravery. Фінансування розподілили на чотири програми: «Інноваційне підприємництво», «Інкубатори глибоких технологій», «Відбудова України», «Масштабування та акселерація у сфері глибоких технологій».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].