Очільниця МЗС Німеччини закликала витрачати більше грошей на Україну
За її словами, настав переломний момент, коли слів уже недостатньо

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок вважає за потрібне витрачати на оборону значно більше грошей. Так звана мета у 2%, тобто зобов'язання Німеччини витрачати на оборонні потреби суму, еквівалентну 2% від ВВП, уже не буде достатньою.
Про це Бербок заявила, виступаючи на конференції газети Süddeutsche Zeitung, передає DW.
За її словами, підвищення видатків на оборону мало б стати мостом для трансатлантичних відносин після перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у США.
Крім того, збільшення оборонного бюджету відповідає інтересам безпеки Німеччини та зміцнює європейську складову НАТО.
Бербок також заявила про вирішальний етап у підтримці України, яка зазнала нападу росії. Вона вказала, що необхідно більше бюджетних асигнувань на підтримку України, зокрема на оборону від російських безпілотників.
Європі також потрібно нарощувати оборонну міць, у тому числі для захисту свого повітряного простору. За словами міністерки, тут необхідно розділити завдання й об'єднати можливості армій держав, які входять до ЄС.
«Зараз настав момент переходу», – сказала Бербок, маючи на увазі перемогу Трампа на виборах і розпад урядової коаліції в Німеччині.
Вона закликала Захід згуртуватися, щоб восени та взимку надавати Україні сильнішу підтримку.
«Раніше це були фрази. Сьогодні це вже не просто фрази. Тепер це має бути наповнене змістом», – наголосила міністр.
Голова МЗС Німеччини висловила сподівання, що адміністрація США залишиться надійним партнером Європи в цьому питанні.
На початку липня уряд ФРН затвердив проєкт бюджету на 2025 рік, який передбачає витрати на оборону в розмірі 53 млрд євро, тоді як міністр оборони Борис Пісторіус вимагав 58 млрд євро. Очікується, що до 2028 року цей показник зросте до 80 млрд євро.
Бекграунд. Нагадаємо: нещодавно Анналена Бербок відвідала Київ і підтвердила підтримку Німеччиною вступу України в НАТО попри заяви Шольца.
Також вона оголосила про надання Німеччиною Україні 200 млн євро «на екстрені потреби» й обговорила з українськими колегами співпрацю у виробництві дронів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].