В Україні зростають обсяги кредитування бізнесу та населення
У III кварталі 2024 року обсяг кредитного портфеля клієнтів зріс на 22,4%

Кредитування бізнесу та населення в Україні зростає вже півтора року поспіль, а якість кредитного портфеля поліпшується понад рік. У ІІІ кварталі 2024 року обсяг кредитного портфеля клієнтів зріс на 22,4%.
Про це йдеться в повідомленні НБУ.
Особливо активно зростали кредити у сферах оптової торгівлі та агросекторі, а частка малих і середніх підприємств (МСП) досягла 60% від загального обсягу корпоративних позик.
Обсяг активів банків збільшився на 1,8%, причому вкладення в ОВДП зросли на 8,9% за квартал і на 39% проти минулого року. Натомість обсяги депозитних сертифікатів НБУ продовжують скорочуватися. За останній квартал гривневі кредити бізнесу зросли на 6,9%, а кредити для фізичних осіб збільшилися на 9,7%.
Поліпшення умов кредитування сприяє зростанню попиту на кредити, у тому числі на іпотеку, переважно за державною програмою «єОселя». Водночас частка непрацюючих кредитів (NPL) у системі скоротилася до 32,3%, що вказує на загальне поліпшення якості кредитного портфеля.
Фінансові результати банків залишаються стійкими – у III кварталі прибуток становив 38,6 млрд грн. Перехід до нових нормативів капіталу за європейськими стандартами також відбувся без ускладнень. Проте повторне підвищення ставки податку на прибуток до 50% у 2024 році може стати викликом для частини банків, які вимушені коригувати бізнес-плани та підсилювати капіталізацію.
Наступного року НБУ планує повернутися до повної оцінки стійкості банків, включно зі стрес-тестуванням.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що банки України завдяки кредитуванню та ОВДП за 9 місяців заробили 118 млрд грн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].