Банки України за 9 місяців заробили 118 млрд грн завдяки кредитуванню та ОВДП
Експерти застерігають: підвищення податку до 50% може обмежити можливості для кредитування економіки

За три квартали 2024 року платоспроможні банки України отримали 118 млрд грн чистого прибутку. Основним джерелом доходів стало зростання обсягів кредитування та інвестицій у державні цінні папери.
Про це йдеться в повідомленні НБУ.
Статистика свідчить, що з початку року гривневий кредитний портфель збільшився на 14,5%, а чистий портфель – на 23,6%. Обсяг інвестицій в ОВДП зріс на 21,1%. Одночасно спостерігалося зниження вартості депозитів, що дозволило зберегти високу чисту процентну маржу.
Аналіз діяльності банківського сектору показує, що із 62 платоспроможних банків збитковими виявилися лише вісім малих установ із сукупним збитком 342 млн грн. За оцінками НБУ, це банки з неефективними бізнес-моделями.
За звітний період банки сплатили 35 млрд грн податку на прибуток. Рентабельність капіталу становила 45,8%, що нижче показника минулого року (56,9%).
Згідно з новим законопроектом, у 2024 році планується встановлення 50-відсоткового податку на прибуток банків. За прогнозами, це може призвести до зниження рентабельності капіталу до 30%, що вплине на темпи його накопичення та можливості кредитування економіки.
Для порівняння: у 2023 році банківський сектор одержав 82,8 млрд грн чистого прибутку після сплати 76,2 мімлрд грн податку на прибуток за ставкою 50%.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що банки схвалили кредити на 11,7 млрд грн для відновлення енергетичної інфраструктури.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].