Україна вперше стала головним торговим партнером Німеччини серед пострадянських країн
Уже зараз Україна купує більше німецької продукції, ніж Болгарія чи Словенія, і надалі обсяги торгівлі зростатимуть

Головним торговим партнером Німеччини на пострадянському просторі стала Україна. росія втратила цю багаторічну роль і опустилася на друге місце, але і ним вона, очевидно, незабаром поступиться Казахстану.
На значно нижчому рівні відбуваються різноспрямовані зміни у торгівлі з Азербайджаном, Вірменією, Грузією та Узбекистаном. Про це свідчать дані про експортно-імпортні операції ФРН за перші три квартали 2024 року.
Їх опублікував на своєму сайті Східний комітет німецької економіки (Ost-Ausschuss der Deutschen Wirtschaft, OA), пише DW.
Ця впливова підприємницька організація лобіює інтереси німецьких фірм, які ведуть бізнес із 29 колишніми соцкраїнами Східної Європи та пострадянськими державами. Східний комітет має прямий доступ до бази даних Федерального статистичного відомства ФРН (Destatis) та ексклюзивне право публікувати зовнішньоторговельну статистику стосовно того регіону, з яким він працює.
Як і раніше, основними торговими партнерами Німеччини в цьому регіоні є країни-члени Євросоюзу. При цьому із великим відривом лідирує Польща. Торговельний оборот ФРН із Варшавою перевищив за дев'ять місяців 129 млрд євро, з яких німецький експорт на польський ринок становив майже 71 млрд євро.
Таким чином, Польща міцно посіла четверте місце серед зарубіжних ринків збуту продукції Made in Germany, випередивши Китай з його населенням у 1,4 млрд людей.
До трійки лідерів у регіоні входять також Чехія та Угорщина з торговим оборотом за три квартали відповідно у 84 млрд і 52 млрд євро.
Потім йдуть Румунія, Словаччина, Словенія та Болгарія. А на восьме місце тепер вийшла Україна.
Торговий оборот ФРН та України зріс за перші дев'ять місяців 2024 року, порівняно з аналогічним періодом минулого року, на 17% і сягнув майже 8,4 млрд євро.
При цьому найбільшими темпами зростав імпорт української продукції до Німеччини. Він збільшився на 22,6% і становив 2,5 млрд євро.
З чого випливає, що українським підприємствам навіть за умов війни вдається нарощувати постачання на німецький ринок.
Одночасно зростає значення українського ринку для експортно орієнтованої економіки ФРН. Німецький експорт до України, включаючи зброю, зріс на 14,8% приблизно до 5,9 млрд євро. Тож уже зараз Україна купує більше німецької продукції, ніж Болгарія чи Словенія.
І більше, ніж росія, куди німецький бізнес досі постачає продукцію, яка не підпадає під міжнародні санкції, насамперед – ліки, а також, наприклад, медичне обладнання. За перші три квартали 2024 року ці поставки склали 5,7 млрд євро, знизившись порівняно з аналогічним періодом минулого року на 18,1%.
Хоча розрив між Україною та росією як покупців продукції Made in Germany поки незначний, але цей розрив збільшуватиметься, оскільки німецько-українська торгівля стабільно зростає, а німецько-російська – стабільно скорочується.
Бекграунд. Раніше повідомлялося, що Німеччина заборонила приймати російський ЗПГ у своїх портах – зріджений природний газ є для рф важливим джерелом фінансування війни в Україні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].