Рада дозволила демобілізувати військових, чиї неповнорідні родичі загинули на війні

Рада дозволила демобілізувати військових, чиї неповнорідні родичі загинули на війні

Закон прийнято одразу в цілому

Рада дозволила демобілізувати військових, чиї неповнорідні родичі загинули на війні
Фото: ілюстративне

Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт №11531, що дасть право на демобілізацію тим, чиї неповнорідні родичі загинули чи зникли безвісти під час участі в бойових діях. «За» проголосували 308 депутатів.

Про це повідомив нардеп Олексій Гончаренко.

Депутат раніше уточняв, що Рада вже ухвалила законопроєкт про відстрочку від мобілізації цієї категорії чоловіків. У новому допрацьованому законопроєкті (№11531) йдеться про повне звільнення від мобілізації і військової служби для чинних військових, що, за його словами, є «справедливим кроком для родичів загиблих».

Крім того, як повідомив нардеп Ярослав Железняк, парламент також ухвалив в цілому закон про відстрочку від призову на військову службу тим, чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти.

Законопроєкт №12104 передбачає право на відстрочку від мобілізації родичам військовослужбовців, у яких близькі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) зникли безвісти, або загинули під час захисту України.

Нагадаємо: ще у 2022 році Рада ухвалила закон, що звільняє від мобілізації близьких родичів загиблих чи зниклих безвісти на війні. У 2023-му під час ухвалення нового мобілізаційного закону влада обіцяла внести туди норму про демобілізацію, але напередодні остаточного голосування її прибрали.

Довідково.

Неповнорідними називають братів і сестер, у яких спільний лише хтось один із батьків –  мати або батько, а не обидва з них.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що неповнорідні брати та сестри загиблих військових можуть отримати відстрочку. Верховна Рада прийняла в цілому закон про повернення відстрочки від призову для військовозобов’язаних чиї неповнорідні брат чи сестра загинули або зникли безвісти під час участі в бойових діях. «За» проголосували 310 депутатів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло