Greenpeace: останні удари по українських електропідстанціях загрожують «енергетичним колапсом»
В організації закликали забезпечити надійний захист для атомних електростанцій

Екологічна організація Greenpeace виступила із попередженням, що українській енергетичній мережі загрожує «підвищений ризик катастрофічного збою» після того, як росія 17 листопада здійснила масову ракетну та безпілотну атаку на електричні підстанції, необхідні для функціонування атомних електростанцій.
Джерело. Про це повідомляє The Guardian 20 листопада.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Удари стали ще одним свідченням стратегії росії послабити енергетичну інфраструктуру України, посилюючи навантаження на атомні електростанції країни, які постачають дві третини всієї електроенергії.
Експерти попереджають, що припинення електроживлення цих атомних об’єктів може призвести до серйозних ризиків для безпеки.
Аналіз Greenpeace, який узгоджується з оцінками української влади, підкреслює нагальність забезпечення надійного захисту для цих життєво важливих енергетичних ресурсів.
Нещодавні російські удари були спрямовані по підстанціях, критично важливих для роботи трьох атомних електростанцій, що перебувають під управлінням України: Рівненської, Хмельницької та Південноукраїнської.
Хоча реактори не постраждали безпосередньо, Greenpeace стверджує, що пошкодження підстанцій може дестабілізувати мережу, підвищуючи ймовірність небезпечних зупинок на ядерних об’єктах.
Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) підтвердило, що магістральні лінії електропередач, які з’єднують підстанції з атомними станціями, були обірвані, повідомлялося про вибухи поблизу Хмельницької АЕС. У результаті до 17 листопада шість із дев'яти реакторів працювали на зниженій потужності.
росія запустила близько 210 ракет і безпілотних літальних апаратів під час атаки, заявили в «Укренерго», завдавши “серйозної шкоди” теплоелектростанціям і викликавши загальнонаціональне нормування електроенергії. Найбільша в Україні приватна енергетична компанія ДТЕК назвала атаку однією з найбільш руйнівних на сьогодні.
Українська енергосистема неодноразово ставала мішенню з початку повномасштабної війни росії. Попередні удари знищили вугільні, нафтові та гідроелектростанції, зробивши АЕС критичними для постачання електроенергії в країні.
Бекграунд. Між тим стало відомо, що французькі ліві пропонують розмістити миротворців ООН на «українських і російських» АЕС. ННФ має на меті звернутися до уряду Франції з проханням підтримати цю ініціативу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.