Британія ввела санкції проти Фірташа, адвокати назвали рішення «безпідставним і політично вмотивованим» (ОНОВЛЕНО)
Санкції передбачають заморожування активів та заборону на поїздки

Велика Британія оголосила про запровадження санкцій проти кількох осіб, обвинувачених у розкраданні багатств своїх країн в особистих інтересах. Серед фігурантів – український олігарх Дмитро Фірташ.
Про це йдеться в офіційному повідомленні британського уряду.
За даними британської влади, Фірташ незаконно заробив сотні мільйонів фунтів завдяки корупції та контролю над розподілом газу в Україні.
«Дмитро Фірташ, сумнозвісний олігарх, який вивів з України сотні мільйонів фунтів стерлінгів за допомогою корупції та контролю над розподілом газу і приховав десятки мільйонів фунтів нечесно отриманих прибутків лише на ринку нерухомості Великої Британії», – йдеться в повідомленні.
Крім того, Британія також наклала санкції на його дружину Ладу Фірташ, яка володіє британськими активами від його імені, у тому числі будівлею старої станції метро «Бромптон-роуд», а також на Дениса Горбуненка, британського фінансового «фіксера», який сприяв корупції Фірташа.
Санкції передбачають замороження активів і заборону на поїздки.
Нагадаємо: у червні 2021 року РНБО запровадила санкції проти Дмитра Фірташа через його участь у титановому бізнесі – підприємства Фірташа постачали титан для оборонної промисловості росії. Також санкції були введені проти Павла Фукса, якого, за словами секретаря РНБО Олексія Данилова, звинувачували в незаконному отриманні ліцензій на видобуток корисних копалин в Україні.
24 червня 2024 року президент Володимир Зеленський затвердив рішення РНБО про продовження санкцій на 10 років для 390 фізичних і 366 юридичних осіб, серед яких був і бізнесмен Дмитро Фірташ.
ОНОВЛЕНО о 21:15:
Адвокати Фірташа вважають, що запровадження санкцій проти нього та його дружини «є не лише абсолютно безпідставним і політично вмотивованим, але й повністю суперечить принципам верховенства права».
У заяві захисників йдеться про те, що упродовж останніх 10 років Міністерство юстиції США неодноразово намагалося забезпечити екстрадицію Дмитра Фірташа з Австрії до США через політично вмотивовані процедури екстрадиції. Але цього зробити не вдалось.
Адвокати вважають, що запроваджені Великобританією санкції є продовженням цих «політично вмотивованих процесів».
«Наголошуємо, що для санкцій, накладених на Дмитра Фірташа у Великій Британії, немає жодних належних юридичних підстав. Дмитро Фірташ повністю довіряє судам Великобританії та переконаний, що верховенство права переможе», – йдеться у заяві.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Group DF Дмитра Фірташа не планує купувати Білгород-Дністровський порт через високі ризики інвестицій. Попри попередні перемовини компанія не зацікавлена в участі в аукціоні через великі витрати на модернізацію і тривалий строк окупності.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].