Протести в Грузії набирають обертів після рішення влади зупинити переговори про вступ до ЄС

Протести в Грузії набирають обертів після рішення влади зупинити переговори про вступ до ЄС

Почалися сутички з поліцією, протестувальники будують перші барикади

Протести в Грузії набирають обертів після рішення влади зупинити переговори про вступ до ЄС
фото з соцмереж

У столиці Грузії Тбілісі та інших містах – Кутаїсі, Батумі – розпочалися стихійні акції протесту після заяви прем'єр-міністра Іраклія Кобахідзе про зупинення переговорів про вступ країни до Євросоюзу до кінця 2028 року.

Про це пишуть грузинські ЗМІ Newsgeorgia та Paper Kartuli.

Протестувальники перекрили дороги, зокрема проспект Руставелі у столиці.

Туди було направлено автобуси зі співробітниками силових структур, а площу Свободи зайняли спецпідрозділи та поліція з водометами, інформує блогер Ніколай Левшиць. З Кутаїсі надійшли повідомлення про сутички з поліцією.

Brave Georgians are fighting for their future and freedom as kremlin loyal thugs are beating protesters. That’s not stopping protesters though! I stand with Georgia 🇬🇪💙💛

[image or embed]

– Olga Lautman 🇺🇦 (@olgalautman.bsky.social) 29 листопада 2024 р. о 03:14

У соцмережах пишуть про намагання протестувальників будувати барикади з наміром довготривалого протесту.

У Тбілісі перед учасниками протестів виступила президентка Грузії Саломе Зурабішвілі, яка назвала відмову від європейського шляху «закінченням конституційного перевороту» та «рухом від Європи до росії». Вона також звинуватила уряд у «оголошенні війни народу».

28 листопада прем'єр-міністр Іраклій Кобахідзе заявив, що Грузія відкладає переговори щодо вступу до ЄС до 2028 року, а також відмовляється від бюджетних грантів Євросоюзу. За його словами, країна буде економічно готова для початку переговорів щодо приєднання до ЄС у 2030 році.

Того ж дня Європарламент ухвалив резолюцію, яка не визнає результатів виборів до парламенту Грузії, і закликав провести нове голосування. Крім того, резолюція включає рекомендацію запровадити санкції проти прем'єр-міністра Грузії.

Наприкінці жовтня на парламентських виборах керівна партія «Грузинська мрія» отримала 53,93% голосів, забезпечивши більшість. Однак результати виборів викликали сумніви в опозиції та міжнародних спостерігачів. ЄС і США вказали на численні порушення, зокрема використання адміністративного ресурсу, підкуп виборців і тиск на них.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло